Kursy informatyczne?


(Dawidfajkowski) #1

Witam, jakie kursy informatyczne polecacie które się na prawdę przydadzą przy szukaniu jakiejś roboty niekoniecznie na stałe. Rozglądam się za Cisco CCNA ale jest strasznie drogi ale prawdopodobnie się na niego zapiszę.

Pozdrawiam, Faja.


(Spectatorx) #2

Posiadanie ECDL napewno będzie dodatkowym atutem :wink:

I jest o wiele tańszy od certyfikatów cisco.

Dobór certyfikatu też jest zależny od kierunku jaki najbardziej Cię kręci. Bo inne certyfikaty liczą się u programistów, inne u administratorów sieci, inne u pracowników biurowych itd, itp.


(Martini M) #3

Witam,

To zależy w co celujesz jeśli chodzi o tak szeroką dziedzinę jaką jest informatyka. Bo co masz na myśli pisząc "kurs informatyczny"? Jeżeli chcesz zarządzać urządzeniami i sieciami głównie na bazie Cisco to śmiało możesz się zapisywać. Jeżeli chcesz zarządzać bazami danych to ten kurs na niewiele Ci się zda, może bardziej Ci się przydać przy zarządzaniu siecią na bazie Active Directory. No raczej słabo po tym kursie widzę pracę w działce programowanie/testowanie oprogramowania.

Z jednej strony sugerowałbym wybrać jedną, góra dwie dziedziny i w nich się specjalizować a pozostałe zapoznawać się i ogarniać ogólnie i z grubsza, no i cały czas śledzić ciekawostki i trendy w informatyce bo bez tego za pół roku jesteś do tyłu.

Powodzenia


(Dawidfajkowski) #4

Studiuje informatykę na Politechnice Śląskiej (2 rok). Generalnie mierzę w programowanie ale uważam że sieci będą bardzo dobrym dodatkiem.


(corrtez) #5

Sam ukończyłem CCNA i to jest bardzo fajny kurs. Ale jeśli jestes programistą to raczej zajmij sie kursami z tej dziedziny. CCNA ma dużo materiału, dużo liczenia (matematyka binarna), protokoły i dużo techniki. To jest raczej dla techników sieciowych lub adminów sieci. Jeśli tej wiedzy nie bedziesz używał to szybko wietrzeje z głowy... :wink:

Możesz sobie kupić ksiązki i poczytać przed zapisaniem sie i bedziesz wiedział czy warto czy nie...