Kwadraty podczas grania

Witam !

  Podczas grania w CS:GO/Mirror’s Edge po paru minutach gra się zatrzymuje i pojawiają się kolorowe kwadraty. Udaje mi się to usunąć 

klikając CTRL + ALT + DELETE i w prawym dolnym rogu pojawia się komunikat, że sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność. Problem pojawia się w ww. 2 grach. Gdy gram w Fable:Zapomniane Opowieści lub CS 1.6 wszystko jest dobrze. Gdy pojawią się te kwadraty czasem pojawia się blue screen i resetuje mi komputer. Specyfikacja mojego komputera:

Procesor: Intel® Core2 Duo CPU E7500 2.93 GHz

RAM:3072MB

DirectX 11

Karta graficzna: ATI Radeon HD 4600 Series 1785 MB

 

Screen temperatur procesora i karty graficznej, gdy nie gram:

temp.png

Cześć,

 

Najwyższa pora wyczyścić kartę z kurzu.

Wyczyszczenie nic nie da. Wielokrotnie po czyszczeniu miałem ten sam problem.

Może to wskazywać na uszkodzenie karty.

 

Warto jeszcze spróbować przeistalować sterownik na inną wersję.

HWMonitor, odpal jakąś gierkę na 5-10min i zobacz jakie były maksymalne temp. na karcie graficznej. Podejrzewam że najprawdopodobniej karta się przegrzewa i dlatego wychodzą artefakty. Karta chłodzona pasywnie czy aktywnie? Jeśli aktywnie zobacz czy w ogóle wentylator się obraca, jak pasywne możesz spróbować zamontować tam jakiś wentylator domowymi sposobami. Czemu w innych grach problem się nie pojawia? Ponieważ te gry nie potrzebują nie wiadomo jakiej mocy obliczonej stąd niskie użycie GPU i niższe Temp, lecz są to tylko moje domniemania.