Kwarantanna - AntiVirenKit12

Cześć. Dzisiaj skanowałem kompa i wykroło mi 17 wirusów i nie wszystkie było można usunąć i przeniosło wirusa do kwarantanny. Napiszcie mi coś o tej kwarantannie i czy mój komputer jest bezpieczny od tego wirusa gdy znajduje się w kwarantannie?

Tak, jeśli go nie uwolnisz :smiley:

Mam pytanie odnosnie kwarantanny. Jezeli poddany temu procesowi zostanie plik exe. to czy bedzie mozliwe uruchomienie danej aplikacji ??

Zdaje mi się że pliki exe są naprawiane i nie muszą iść do kwarantanny

No to dlaczego inne tez nie sa naprawiane tylko “wznoszona” jest nad nimi kwarantanna ??

ten program jest nieco pokręcony - przeniesienie do kwarantany blokuje całkowicie dostęp do danego pliku.

W sumie nie ma innego sensu jak ten plik skasować… albo czekać zmiłowania…

Z drugiej strony działający strażnik niby w razie czego wirusa wykryje i zamrozi, więc do kwarntanny nie koniecznie trzeba dodawać…

kwarantanna to nic innego jak stwierdzenie programistów, że jest problem a program nie potrafi go naprawić :slight_smile:

Umieszczenie plików w kwarantannie sprawia,że Twój komputer jest całkowicie bezpieczny!. Mam ten program i zdarzało mi się (bardzo rzadko) że jakieś pliki zostały uznane za wirusa i umieszczone w kwarantannie. Zdarza się czasem,że to fałszywy alarm bo zadziałała heurystyka,warto im się dobrze przyjrzeć i w razie wątpliwości skorzystać z ‘‘ambulansu’’ tzn. wysłać pliki do pogotowia antywirusowego gdata by stwierdzili, czy to jest rzeczywiście wirus. Zdarzyło mi się,że w cachu javy program uzna,że znajdują się zawirusowione pliki. Oczywiście mogłem je usunąć ręcznie z kwarantanny bo wiedziałem,że nie są niezbędne dla prawidłowej pracy systemu.Jest i inna opcja, można je ‘‘wypuścić’’ i przeskanować ponownie innym programem np. online (polecam mcafee skaner , mks , panda). Jesli nie zostanie rozpoznany jako wirus wtedy najlepiej potwierdzić wysyłając do ambulansu. Generalnie to avk12 nic nie wpuszcza bo ma swietnego strażnika, który wszystko skanuje co przychodzi, laduje się podczas odwiedzania www i pobierania plików (live).Zatem to co Ci wyszukał musisz się upewnić czy to rzeczywiscie wirus. Oczywiście w kwarantannie możesz trzymać zupełnie bezpiecznie.

Pozdrawiam:)