Kwin , metacity - szybkość i płynność działania


(invader92) #1

Wtam. Dawno mnie tu nie było, ale mniejsza z tym.

Ostatnio znów zainstalowałem linuksa (padło na ubuntu, miałem przerwe z tym systemem). Jak zwykle moje ulubione Gnome. Tylko jeste jeden bardzo denerwujący mnie problem. Domyślnym menedżerem okien w gnome jest metacity. Gdy przesuwam jakieś okienko to ewidentnie widać takie jakby zacinanie. Okno przesuwa się topornie, tak jakby było przyciągane do jakieś siatki. Jako że mialem Kubuntu pod ręką, dorzuciłem repo i Kwin. Gdy włączyłem kwina w gnomie

kwin --replace

to wszystko działa jak należy. Okna przesuwają się plynnie. Po powrocie do metacity znow okna zacinają.

Moja karta graf. - AMD Xpress 1250 + fglrx 8.42

Czy jest jakaś możliwość rozwiązania tego problemu? Nie chcę się narazie przesiadać na KDE tym bardziej, że kde4 mnie odstrasza (brakiem ikon na pulpicie, mam gdzieś widgety plasmy)


(matiit) #2

Może openbox?

Tzn gnome, ale zamiast metacity będzie openbox.

:arrow: http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/20 ... -metacity/


(invader92) #3

to samo. Kurcze no.


(Kaka') #4

Z tego co mi wiadomo ten menadżer okien używa mocy procesora do wyświetlania, przesuwania, etc. okienek. A procesor jak wiadomo jest mniej wydajniejszy od GPU.

Może najnowszy kwin używa GPU? Albo jakoś ładnie kod poprawili... Chociaż swoją drogą, sam używam metacity i nic u mnie się nie tnie (ale procesorek to o wiele lepszy posiadam).

Zapewne najlepszym wyjściem w tej sytuacji była by zmiana menadżera okien. Kolega wyżej zaproponował OpenBox'a (choć nie wiem czy on poprawi sytuację). Ale nic przecież nie stoi na przeszkodzie aby używać kwina na GNOME.

Pozdrawiam.


(invader92) #5

mówiłem ok kwin z kde3.

Problem kwin pod gnomem tkwi w tym że potrzebnę są tez uslugi kde.

Wracając do meatity - wąptie żeby core2duo 4500 byl aż tak słaby żeby mieć z nim problemy. Jakby nie bylo to już kde4 lepiej chodziło.

W sumie nie mam nic przeciwko kde3 na moim kompie ,gdyby nie ta załamana przyszlość. Nie podoba mi się KDE4 (jak mówiłem przez wigdety zamiast ikon)

No chyba że się zmieni.


(matiit) #6

Mówię Ci używaj OpenBox zamiast metacity...


(invader92) #7

ale to nie daje fektu.


(Kaka') #8

invader4 , to w końcu używasz kwina z kde3 czy kde4? Zdecyduj się, bo nie potrafię nic wywnioskować z Twojej wypowiedzi.

Obciążenie procesora przez to na pewno jest znikome. RAMu też jakoś szczególnie nie ubędzie.

Co Ty nie powiesz... Jakoś mam kde4 i mam sobie ikonki na pulpicie ;^)


(invader92) #9

Używam GNOME2.20, ale mam też obok KDE3.5.8

ok zianstlauje dzisiaj jakąś wersje kde4 (poradź mi - repo ubuntu / debian experimanetal - aktualnie mam ubuntu 7.10) chodzi mi o najnowszą bo w takim razie coś się zmieniło.

I mam pytanie, czy to jest ina czy aplet. Czy da się skopiować plik z folderu X bezpośrednio na pulpit? Czy tylko utworzyć dowiązanie?

Kaka' odpowiedz bo zalezy mi na tym,

PS: JA się wcale nie kłócę ( mogło tak zabrzmieć)

EDIT:

Do poniższej uwagi. Wiem, jestem przyzwyczajony do swojej klawiatury, ale ostanio bardzo dużo czasu spędziałem przy klawiaturze laptopowej i spowrotem do swojej, stąd masa literówek ( polskie znaki tak samo)


(Kaka') #10

Czyli mam rozumieć, że miałeś KDE3? Dlaczego zatem w poście wspominałeś o KDE4? Heh.

Oczywiście, że z repo ubuntu.

Jasne, że się da.

A teraz uwaga moderatorska. Popełniasz wiele literówek, popraw się - popraw wszystkie swoje literówki w tym temacie i pilnuj się na przyszłość.