Kworld TV88X

Zakupiłem kartę telewizyjną Kworld TV88X. Zachwalana przez renomowane pisma i sprzedawcę. Obraz miał być kryształ. Ale nie jest. Kaszka, smętne kolory, czasami czerń i biel. Zainstalowana poprawnie. Pal DK - tak pracuje kablówka. Czy karta to kicha? Czy jest jakaś recepta na jej jedynie słuszną konfigurację. Czy może przyczynż problemów jest to, że mam kabel sztukowany z 3 kawałków?

To jest zapewne przyczyną. Napewno pierwsze co musisz zrobić to wstawić odpowiedni kabel. :slight_smile:

Podłączyłem na oryginalnym kabelku. To nie pomaga.

Skąd idzie sygnał telewizyjny? jeśli z anteny, to może tu jest problem, a jeśli masz kablówkę, to spróbuj dobrze ustawić kanały TV w programie konfiguracyjnym karty.

I z kablówki. Kanały mozna trochę pedretuszować ręcznie i tak też zrobiłem. Część wygląda w miarę ok. , ale np. Discovery, Planet, Eurosport i kilka innych są niereformowalne. Nie pomaga zmiana systemu wyświetlania ani regulacj częstotliwościami. Poza tym na wszystki kanałach bez wyjątku wędruje sobie po ekranie wkurzający pionowy pasek “śniegu”.

O ile się orientuję, to są kable ekranowane i nieekranowane - może jakieś pola zakłucają przesył sygnału z kablówki, albo kabel jest w którymś miejscu przyciśnięty / wygięty :?

Może też być wina końcuwek, np. w miejscu podłączenia z kartą TV.

No nie wiem. Mój kabel jest ekranowany. Kablówka też chyba nie pozwoliłaby sobie na dziadostwo. A telewizor podłączany tym samym kablem do teko samego gniazda działa poprawnie.

Czytamy posty kolego.

Dzięki dla Lazikara i Antharasa za próby pomocy. Wymieniłem czasowo kartę i nic się nie zmieniło, a zatem przyczyna problemu leży gdzieś w kablówce. Być może ktoś np. używa w bloku wzmacniacza antenowego. Nie wiem jak by się to miało do karty telewizyjnej, ale np. podłączenie do internetu przez kablówkę wyklucza obecność wzmacniacza. Jeżeli uda mi się rozwiązać ten problem nie omieszkam się tym podzielić. Jeszcze raz dzięki.

Z kablówką jest tak ze sa zakonczenia lini. Nie może nikt mieć wzmacniaqcza, bo ten zamiast poprawiac zacznie siać sygnałem i robić tzw zwrot sygnału co wiąże się tym że obraz jest złej jakości. Nie wiem jak ty masz podłączoną kablówke, ale jak masz gniazdo końcowe to przypadkiem go nie zdejmuj i nie wkładaj innego. :slight_smile:

Konkretnie i fachowo:) Pomyślałem o wzmacniaczu, bo kiedyś, gdy mieszkałem w domku zakładałem sobie neta z kablówki i monterzy nie mogli złapać sygnału. Okazało się, że mam po partyzancku podłączoną kablówkę: ja od sąsiadki zza ściany przez piwnicę, a ta z kolei od sąsiada z domku obok. I ww sąsiadka miała w piwnicy wzmacniacz. Tak to chodziło latami, aż umarła amiga i zachciało mi się neta i peceta…