Łącze ograniczone przez stare kable telekomunikacyjne

Witam ,

Temat może niecodzienny , ale jednak dla mnie baaaardzo ważny. :-o  Otóż sprawa przedstawia się jak w temacie , mam podpisaną umowę z Netią na bodajże 2 mb/s , jest to za wolno , ale nic więcej na moich starych kablach nie pójdzie ( i tak jest max 1,7 mb/s ) :shock:  . No i tak , żadna inna wyższa prędkość jest bezsensowna bo płaciłbym za nią więcej a i tak miał bym trochę powyżej 1 mb/s . I teraz dość prawniczo-techniczna rzecz. Mieszkam na obrzeżach miasta , 4~5 km od głównego “centrum” rozsyłania łącza ( no po prostu poczta ). Jestem dosłownie ostatnim domem do którego są doprowadzone słupy , kable na owych słupach nie są najnowsze . Wiem to , ponieważ po kilku wizytach pana technika dowiedziałem się , że tak czy siak nie będzie tu lepszego łącza . Żadna inna firma nie jest w stanie przesłać szybszego internetu bo i tak mają 1 i tą samą linię . Internet radiowy i mobilny też nie jest wyjściem z sytuacji bo zasięgu też u mnie nie ma. :-x

 

Więc , mam słaby internet bo mam stare kable na słupie . Pytanie brzmi , czy jest jakikolwiek sposób na to aby ubiegać się o wymianę lub renowację owych linii ? Dodam że sprawa ciągnie się oj długo , może być nawet z 5 lat.

 

P.S. Jeżeli piszę w złym miejscu proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu  :x

Możesz prosić, wymagać nie możesz. Jednak z góry można założyć, że właścicielowi linii (Orange najprawdopodobniej) nie będzie się opłacała taka inwestycja i nic nie poradzą.

Tak naprawdę prawdopodobnie najkorzystniejszą opcją jest pozostanie przy tym czym jesteś. Ewentualnie internet satelitarny, który zazwyczaj jest droższy.

Satelitarny internet to żadne wyjście. Ping będzie miał wysoki i transfery wcale nie lepsze.

No to nic tylko we wiadrach trza donosić   :-D . Jeszcze po zgłoszeniu sprawy i ogłoszeniu że jestem poszkodowany mogłem odstąpić od umowy lub zmienić taryfę. A tak to , kiła i mogiła .

Jeśli nie masz częstych przerw w dostępie do internetu, to odstąpić od umowy nie możesz.