Łączenie 2 partycji

Mam taki oto problem: Chciałem zainstalować dziś linuxa wykorzystując opcję “Wykorzystaj wolne miejsce na partycji Windows”, no więc zmniejszyłem rozmiar mojej partycji o jakieś 14 GB. Po niby instalacji uruchomiłem ponownie komputer, a linuxa nie ma! a 14 GB “przepadło”, ale jak się potem okazało ukryły się. I oto moje pytanie, a zarazem wielka prośba, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak z powrotem połaczyć te partycje do mojej jednej partycji D i jakim programem. Będę bardzo wdzięczny za pomoc, a poniżej zamieszczam screena.

4b0cd8f6b8fda6a1m.jpg

Programem: Partition Magic

Ech… tyle to ja już też wiem, ale wie ktoś jak to zrobić?

Daruj sobie takie “twórcze porady”

:arrow: łączenie partycji

:arrow:j/w w PM 8.0

A nie utracę danych? Bo to partycja na której mam system, więc bardzo mi na tym zależy.

Jeśli wykonasz operację w PM to nie powinno nic się stać.

Na wszelki wypadek zgraj najważniejsze dokumenty i pamiętaj, aby podczas operacji nie resetować komputera (sam się zresetuje) ani nie odłączać go od prądu.

Niestety nie mogę ich połączyć, bo są to partycję linuxowe :frowning: . Wiecie jak je przekonwertować tak, by się je dało połączyć z tą partycją windowsową?

Bardzo proszę o pomoc!

W PM zaznaczasz partycję i wybierasz convert partition.

Wybierasz fat32 lub jeśli masz xp to najlepiej ntfs.

Tylko czytaj uważnie komunikaty, bo ta operacja może usunąć już dane na dysku.

5b2be8a281c979d2m.jpg

Tutaj masz screena i powiedz, którą mam skonwertować, bo opcja ta jest dostępna tylko dla tej na dole.

Usuń tą partycje, zalóż w tym miejscu nową i skonwertuj NTFSa.

A z tego co widzę, to Linux jest zainstalowany, tylko pewnie nie zainstalowałes bootloadera i dlatego nie mozesz go odpalić.

areh więc napisz jak go zainstalować będe ci bardzo wdzięczny :slight_smile:

wiesio52 , Google albo szukajka forumowa i wpisz odzyskiwanie lilo , albo odzyskiwanie gruba , nie wiem czego ta Twoja dystrybucja używa, ale problem setki razy opisywany na różnych forach. Na tym tylko kilkanaście.

Udało mi się sformatować te partycje linuxowe do NTFS. Ale jak sie okazuje Partition Magic nie dokonuje żadnych zmian w komputerze :frowning: Jak jeszcze można połaczyć te partycje bez utraty danych?

Bo na wersji darmowej nic nie zrobisz :!:

Dokładnie nic a nic nie zrobisz, mozesz się wyłącznie bobawić :slight_smile: