Łączenie 2 sygnałów internetowych w jeden


(Popell) #1

Witam, tak jak w temacie chcę połączyć 2 sygnały internetowe (lan i WI-Fi) w jeden, tak aby na jednym komputerze mieć połączoną "moc" internetu tzn. aby np. jak mam transfer lan 250kb/s i Wi-Fi 100 kb/s aby razem było 350 kb/s.


(Gremski) #2

tak się nie da. Przynajmniej jeszcze się nie da, albo mam stare informacje.


(Roman Atka) #3

Nie da się.


(W Kowaluk) #4

Oczywiście, że się da. :slight_smile:

Nazywa się to split access/load balancing. Poszukaj.

Tutaj garść informacji na dobry początek: http://lartc.org/howto/lartc.rpdb.multiple-links.html


(Roman Atka) #5

Tak na linuksie jest to mozliwe ale nie na windowsie!


(Bolo92) #6

LOL :smiley: Byłem w tym temacie, ale nie chciało mi się odpisywać samego load balancing, na dłuższą wypowiedź też nie bardzo to wcale nie odpisałem i efekt jest jaki jest.

Na Windowsie to jedynie trudniej zrobić, ale na google jest, że ludzie mają to i na windowsie, sam nie próbowałem, bo nie chciało mi się kopać tak googli o wyniki do tego i bawienia dużo.


(Gremski) #7

No tak ale z tego co widzę nie dostaniemy znacznego zwiększenia prędkości pobierania ani wysyłania jeżeli w ogóle taką dostaniemy, a jedynie spowodujemy, że łącza nie będą obciążone. Chyba, że się mylę


(Bolo92) #8

Plik musiałby być pobierany w częściach i z różnych łącz, wtedy jedno łącze by pobierało part 5/20, a inne 6/20 czy coś w ten deseń, bo razem nie złożysz łącza, ponieważ to samo IP musi pobierać plik, a łącze A i B ma różne IP.


(bachus) #9

Jasne, że się da.


(forum.user) #10

a możesz z nami się podzielić wiedzą jak to zrobić?


(bachus) #11

Zaznaczam, że jak już wspomniano - z łącza 1Mb i 2Mb nie zrobi się nagle, że można pobierać plik z szybkością 3Mb. W XP są to sztuczki z routingiem i wypuszczaniem danego ruchu przez dany interfejs. W W2K3 można np. zacząć u źródeł:

http://support.microsoft.com/kb/323431