Łączenie dwóch komputerów w dwóch domach w jedną sieć

Witam! To mój pierwszy post na tym forum więc proszę o zrozumienie jeśli coś będzie nie tak.

Chciałbym utworzyć bezprzewodową sieć pomiędzy dwoma komputerami w dwóch domach w odległości jakichś 300 metrów. Jakiego sprzętu do tego potrzebuję aby to było sprawne? Oba komputery będą odłączone od internetu, chodzi tylko o przesyłanie plików między nimi bądź gdy sieciowe. Jak mam potem skonfigurwać sieć? Jestem totalnym laikiem w tym temacie więc prosiłbym o dość łopatologiczne tłumaczenie. Dziękuję za zrozumienie i pozdrawiam! :frowning:

jak skonfigurować masz w prezentacjach na stronie głównej"dobrych programów". Kwestia medium to możesz to zrobić przewodowo lub bezprzewodowo. Przewodowo potrzebna będą Ci dwie karty sieciowe / chyba, że masz zintegrowane na płycie /, kabel skrętka skrosowany, dwie wtyczki / jaki kabel i wtyczki powiedzą ci w każym sklepie z tymi akcesoriami /, ale powiem Ci, że na tej odległości

bez zastosowania huba lub switcha, raczej Ci nie pójdzie dobrze albo wcale . Przy dwóch kompach wystarczy hub bo jest tańszy, przy wiecej nie bo spowalni. Oczywiście stosując hub lub switch kupujesz dwie skrętki proste nie skrosowane z wtykami na końcu, problem tylko gdzie umieścisz tego huba lub switcha bo pasuje w połowie odległości. Osobiście radziłbym, jeśli domy się “widzą” zrobić to bezprzewodowo. Potrzebne Ci będą dwie karty radiowe, dwie anteny, najlepiej panelowe o zysku ok. 8 dB, , anteny możesz zamówić już z konkretną długością kabla i odpowiednimi wtykami zależnymi od rodzaju gniazda kart radiowej, najczęściej RP-SMA. Najlepiej aby był jak najkrótszy. Kwestia konfiguracji to odpowiednie ustawienie protokołu tcp/ip, ale o tym Ci napiszę, gdy będziesz zainteresowany

300m kabla crossowanego zaplacisz okolo 300zl to chyba lepiej bezprzewodowo