Łączenie kart radeona bez mostka

(Eidems) #1

Czy można połączyć ati radeona hd4650 512gddr3 128 bit z drógą kartą beż mostka bo te karty nie mają wejścia?

(Anonymous Dreams) #2

Widziałem połączenia kabelkiem na zewnątrz. 2 DVI w jedno DVI.

http://www.legitreviews.com/images/revi ... ssfire.gif

(Eidems) #3

tak tylko to stare połączenie i mało wydajne

(Jjoasz) #4

nie, nie mozna bo nie sa crossfire

jesli zalezy na dwoch, to sprzedaj jednego i kup gf9600gso/gt pod physX* 8)

*stery tylko ponizej 9.5 ccc

(Eidems) #5

pisze ati crossfire

(Jjoasz) #6

nie, pisze crossfireX , co znaczy ze bedzie wspolpracowal z karta ATI na plycie/chipsecie... cos a'la hybrydSLI u nVidii

(Emilmlo) #7

clockwork crossfireX i crossfire to jest to samo.

(Jjoasz) #8

dziwne... nie :?:

(Emilmlo) #9

http://pcarena.pl/news/show/81000/Cross ... d-AMD.html

(Eidems) #10

czyli moge połączyc 2 karty bez mostka?

(Jjoasz) #11

jak juz cos cytujesz, to choc zadaj sobie trud przeczytania...

...i zrozumienia 8)

(Emilmlo) #12

Łączenie dwóch hd4650 jest bez sensu (nie wszystkie da się, a raczej nie twój egzemplarz), lepiej sprzedać obecną i kupić jedną mocniejszą.

Konkurencyjną technologią hybrydSLI jest Hybrid CrossFire , a nie crossfireX !!

CrossfireX to jest to samo co crossfire, tyle, że zamiast kablem łączymy mostkiem jak w SLI i możemy łączyć więcej niż dwie karty, a to wiem bez czytania z tych linków które dałem abyś poczytał i nie mylił crossfire/crossfireX z Hybrid CrossFire.

(Eidems) #13

twierdzicie ze jedna mocniejsza jest lepsza niż dwie słabsze?, to dlaczego procesory lepsze sa dwurdzeniowe niż jedno?,czy to tak ma byc?

(Michal Kolatek) #14

wiele gier nawet nie jest pisana na dwie czy więcej kart, bo napisane takiego kodu jest drogie, a i tak wielu nie wie jaką ma płytę w kompie, a łączeniu kart mogli nawet nie słyszeć, z reszta mniej stracisz na jednej mocnej droższej bo przy wymianie na pewno łatwiej znajdziesz chętnego na coś typu 4870 niż na dwa słabe już teraz 4650. Co do proców to zupełnie inne wykonanie z resztą jedno rdzeniowy o mocy obecnych dwóch czy czterech sporo musiał by pobierać i grzać, a taktowanie musiało by być wysokie, wystarczy sobie P4 przypomnieć.