Łączenie komputera pc oraz laptopa w sieć lan

Witam. Chcę połączyć dwa komputery: komputer stacjonarny z wbudowaną kartą sieciową VIA z OSem MS Windows XP oraz laptopa z MS Windows 98 z dołączaną kartą sieciową Xircom tak aby mógł na komputerze przenośnym odbierać pliki z komputera stacjonarnego i dzielić łącze na te dwa komputery. Łączę sprzęt zwykłym kablem (to znaczy takim do sieci LAN). Po podłączeniu komputerów oba systemy wykrywają że coś jest inaczej :P. Ustawiam takie ip jakie było wskazane w prezentacji “Mała sieć domowa w Windows XP”. Uruchamiam ponownie komputery. Komputer stacjonarny wykrywa połączenie sieciowe. Ustawiłem wszystko tak aby łącze było udostępniane z komputera zwykłego na laptopa. W laptopie normalnie można przeglądać strony www- wszystko ok. Jednak kiedy wchodzę w Otoczenie sieciowe na komputerze zwykłym laptopa nie widać. Na laptopie i komputerze zwykłym jest udostępnionych kilka folderów. Kiedy wchodzę na laptopie w Otoczenie sieciowe > komputer nazwany XP wyświetla się komunikat “\XP\SharedDocs nie jest dostępny. Brak dostępnej pamięci. Zakończ działanie jednego lub więcej programów”. Tak dzieje się dzisiaj. Wczoraj natomiast po raz pierwszy łączyłem te komputery w sieć. Wczoraj jeszcze mogłem przesyłać pliki między komputerami. Nie wiem co robię źle. Staram się wszystko robić tak jak wczoraj. A tu nic… Proszę o pomoc. Co zrobić abym mógł przesyłać pliki między tymi dwoma komputerami?

Kabel musi byc skrosowany a nie prosty! !!

A czy ja pisałem że mam zły kabelek? Czytałeś moją rozpiskę?? Wątpię. Gdyby nie był scrossowany to chyba raczej nie byłoby połączenia. Kabelek jest raczej ok.

Złączono Posta : 14.06.2007 (Czw) 12:27

Nikt mi nie pomoże? Nie chcecie pomóc? Proszę pomóżcie :slight_smile: