Laczenie komputerow i internetu

Witam

Mam problem tzn chcialbym polaczyc ze soba 3 komputery w domu ale wiem ze potrzebny jest do tego reuter. Bardziej by mi zalezalo zeby zrobic tak aby na kazdym byl internet. Czy da sie jakos polaczyc tylko internetem?? Tzn zeby odbieral internet na kazdym (niekoniecznie wszystkie naraz np tak ze jeden wylaczony by byl a drugi odbieral) I co potrzebne Wystarczy tylko kabel sieciowy?

nie

musisz zsieciować komputery i od matki - tym z podłączonym netem - udostępniasz net, chyba, że za każdym razem przepniesz kabel od netu do innego - ale uwaga, jeśli masz szczytywany adres karty sieciowej przy połączeniu (np. e-wro) to zablokuje ci dostęp do neta :slight_smile:

A jak zakupisz router, to kabel od internetu wtykasz do niego, a z niego wychodzą już 3 kabelki do każdego z komputerów, wyposażonych w karty sieciowe, osobno. I niezależnie łykają internet.

Można spiąć w domu 2 kompy i z jednego udostępnić sieć na drugi. Jeśli 3 kompy, to najlepsze rozwiązanie:

I komputer matka musi być włączony cały czas

Ale najłatwiej i najlepiej moim zdaniem zaopatrzyć się w router. Niezależnie od tego, jaki sposób wybierzesz, poczytaj w umowie, czy Twój dostawca nie liczy sobie na przykład za podpięcie kolejnych komputerów dodatkowej opłaty, bo tak często jest. Jeśli w umiowie nic nie ma, lepiej zapytać.

Moim zdaniem lepiej być fair, bo admin raz dwa wyłapie wzmożony ruch…

Pozwala :slight_smile: mam gratis do 2 dodatkowych komputerow do podlaczenia.

A nie da sie zrobic tak: Ze jest podlaczony net do “Matki” i dziala a na drugim kompie wpisze te wszystkie ustawienia co ma matka itp i podlacze swoj komp do sieci (nie od matki) tak zeby wtedy jak odpalam net u mniue to wylaczam u matki (odpinam kabel) i podlaczam u mnie ? Da sie tak?

a po co kombinować ??

router kosztuje z 50 zł i masz problem z głowy

To za każdym razem musiałbyś przekonfigurować ustawienia karty sieciowej w tym komputerze, aby miał net…

Router wcale nie jest taki drogi :wink:

Mieszkasz w Warszawie. Polecam wybrać się na wycieczkę - mamy wakacje. Zabierz kumpla bądź koleżankę i idź na spacerek po sklepach komputerowych bądź komisach. Przedstaw sprawę - posłuchaj co mają do powiedzenia i zauważ, ile osób poleci Ci router… Za jednym razem zorientujesz się w cenach i uzbierasz masę informacji :slight_smile:

Polecam!

Heh racja racja.

Myslalem nad tym ale… Myslalem ze bedzie mozliwosc jakos to obejsc ale teraz widze, ze konieczne jest kupienie reutera:)

Dzieki za pomoc.

Lece na zakupy.