Łączenie laptopa i stacjonarki przez router

Witajcie!

Mam laptop Acer Aspire 5750G i komputer stacjonarny. Mam już skonfigurowany router Asus RT-G32. Teraz chciałbym móc wymieniać pliki przez łącze internetowe. Nie mam pojęcia jak to robić. Patrzyłem na opcje “Grupy domowej” w Windows 7 ale nie było tam niczego co mogłoby mi pomóc.

Na laptopie i stacjonarce mam Windows 7 Ultimate.

Jak to zrobić ?

Pozdrawiam

Mico

Komputery muszą być w tej samej grupie roboczej. Poza tym, włączone musi zostać udostępnianie zasobów.

No wszystko ładnie pięknie, ale jak to zrobić. Jestem samoukiem a nie wykształconym informatykiem

Przy klasycznym udostępnianiu - owszem, masz rację. Ale gdy w grę wchodzi Grupa domowa - sprawa jest prosta jak drut :-). Pod warunkiem, że wszystkie komputery pracują na Windows 7 - a tu tak jest.

Mico , w komputerze udostępniającym włącz grupę roboczą, wybierz co ma być udostępnianie (najłatwiej, bez zbędnego kombinowania udostępnia się siódemkowe biblioteki /Libraries/). Potem utwórz (wygeneruj) i zapamiętaj hasło. W komputerze korzystającym z udostępnianych zasobów włącz grupę domową, wpisz nazwę grupy i hasło do niej. Potem chwilę poczekaj aż udostępniane zasoby zaczną być widoczne. I to właściwie wszystko…

A! Jeżeli korzystasz z firewalla innego niż wbudowany, trzeba będzie zezwolić na ruch konieczny do działania Grupy domowej. Niestety nie mam pojęcia jakie porty i/lub jakie procesy/usługi należy “otworzyć”.

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … -homegroup Oglądnij tą prezentacje, myśle powinna być pomocna. Grupy robocze są standardowo takie same jak na obu komputerach masz Win7, IP skoro na tym samym routerze to jest w tej samej klasie. Tyle co włączasz grupe roboczą, aby możliwe było udostępnianie plików (nie mam 7 to nie pamiętam jak to sie dokładnie nazywa, ale w Centrum sieci to na pewno jest - prezentacja powinna to pokazać) i potem tylko udostępniasz jakiś folder i na drugim PC w otoczeniu sieciowym będzie on dostępny.

Zrobiłem wszystko o czym pisaliście, ale na laptopie nie mogę dołączyć do istniejącej już grupy tylko mogę utworzyć nową. Chyba laptop nie wykrywa stacjonarki w sieci. Co może być nie tak zrobione ?

A jak wchodzisz bezpośrednio po IP też sie nie da wejść na grupe?

Czy możesz jaśniej? Przez pulpit zdalny próbowałem, ale nie mogłem wejść na stacjonarkę, ponieważ tam nie mam hasła, a w pulpicie zdalnym nie mogą być puste hasła.

Sprawdzasz IP tego komputera co chcesz wejść na niego (ipconfig w cmd) i wpisujesz je w okienko uruchom po dwóch ukośnikach \, np. \192.168.1.2

W ten sposób jeśli na tym komputerze co chcesz wejść masz udostępnione pliki i sieć jest dobrze skonfigurowana to w tym momencie pojawią się w oknie udostępnione foldery.

Spróbowałem i wyskoczył mi taki oto błąd http://imageshack.us/photo/my-images/717/bladk.png/. Już nie mam pojęcia co może być źle zrobione. Tyle tych kombinacji i nie działa.

Hasła masz ustawione na obu komputerach? Jak nie to załóż dla zdiagnozowania przyczyny.

Po założeniu hasła mogę się połączyć przez IP. To jak zostawić tak jak teraz i z palca wpisywać adres czy da radę coś zrobić z grupą domową ?

Jak się da to zrób sobie skróty do tych folderów, w XP można je dać do ‘Moje miejsca sieciowe’, a jak to dokładnie wygląda na Win7 to już muszą wypowiedzieć się użytkownicy.

No cóż. Dziękuję za pomoc. Problem uważam za rozwiązany.

Chociaż nie.

Mam w tym laptopie kartę graficzną nVidia GeForce GT540M. Mam również intelowską zintegrowaną. Czemu komputer pracuje na tej zintegrowanej. W biosie nie ma opcji wyłączenia integry i pracy na dedykowanej. Mam zainstalowane sterowniki.

Te karty aktywnie współpracują ze sobą, przy pracy biurowej działa integra, w grach uaktywnia się GeForce. Nie można wyłączyć integry, już był o tym wątek założony ze 2-3 dni temu.

Ok dzięki. Nie mam więcej pytań :slight_smile: