Łączenie *różnych* avi w jeden film

Witam,

Poszukuję programu idealnego :-).

Na dysku mam sporo filmów i klipów z róznych źródeł. Oczywiście większość ma różne rozdzielczości itd. Chciałbym je ujednolicić i połączyć w jeden. Poszukuję programu który w miarę możliwości automatycznie zrobiłby to za mnie. Ideałem by było aby wzorem był pierwszy podany przeze mnie filmik a program przekodowałby całą resztę na właściwości tego pierwszego. Nie mam pojęcia czy taki kombajn istnieje, jeśli nie to może coś zbliżonego?

Podstawową dla mnie sprawą jest aby parametry kodowania program zbierał z podanego wzoru i sam je ustawiał do przekodowania. Nie znam sie na tym, nie mam zielonego pojęcia co sie z tym robi ani co wpływa na co.

Nigdy nie bawiłem się ani filmami ani kodowaniem/rozkodowaniem, a problem wyniknął z tego, że o ile filmiki te chodzą na kompie, to po przegraniu na DVD/CD, odtwarzacz widzi tylko część z nich a pozostałych nie wyświetla dając komunikat, że albo nieznany albo uszkodzony plik.

Próbowałem bawić się Freemake Video Converter ale choc bez problemu łączy filmy w jedno, to nie zmienia chyba nic, bo w odtwarzaczu BR lub DVD tak połączone filmy nie działają.

Wiesz, bardzo pomogłaby informacja o tym, co twój odtwarzacz może obsłużyć. Kontenery, kodeki, rozdzielczości (sprawdź w instrukcji). Bez tego to takie wróżenie z fusów.

Hm. Nie podawałem tych danych z dwóch powodów: nie wiem, a drugi to to, że myślałem iż mam filmik odtwarzany przez moje odtwarzacze (jeden BR, drugi jakaś Manta) i wystarczy, by inne filmiki były dokładnie takie same i fertig.

Ale ok. W instrukcji od BR (DMP-BD60) jest tylko tyle, że odtwarza on:

“version 3, 2 i 1.1 of the BD-RE recording format, AVCHD, MP3, DivX, DVD-video format, CD-DA.”

Format plików: DIVX, AVI, divx, avi. Resolution: od 32x32 do 720x576 pixels. Video: number of stream - up to 1, Codec: DIV3, DIV4, DIVX, DV50, DIV6. FPS up to 30.

O dźwięku nie piszę, bo może być całkiem bez dźwięku, a muzykę pod całość już sobie sam podłożę (mam nadzieję).

Drugi odtwarzacz to zwykła Manta DVD 065 i tam nie ma specyfiakcji oprócz podanych formatów: XViD, MPEG1,MPEG2,MPEG4,WMA, MP3(VBR)

Nie ma “różnych” .avi,jest tylko jedno.O ile wszystkie kawałki są w .avi,ok,jeśli nie,przed połączeniem musisz przekonwertować do .avi. Wtedy zapisujesz projekt,(plik),i odtwarzacz sobie poradzi. Rozdzielczości,to zupełnie inna bajka,to będzie tragedia…,a na pewno niespójne…:frowning:

Hmmm… powiedzmy mam 15 plików .avi nagranych na płyvie dvd. Jeden odtwarzacz odtwarza 5 plików, przy reszcie dając komunikat “zły format pliku”, a drugi odtwarza powiedzmy 10 plików, a przy pozostałych też wyrzuca bląd pliku. Na mój rozum, gdyby wystarczyło, zeby były to pliki .avi to powinny odtwarzać się bez kłopotu na każdym playerze. Mogę dodać, że na kompie odtwarzają się wszystkie.

Szukam programu, który przekonwertowałby mi pliki do postaci, którą odtworzy jeden lub drugi player. Sprawę jakości na razie odkładam na bok.