Łączenie się przez server proxy w programach P2P

(Streetballoholic) #1

tak jak w temacie, chciałbym się was spytac jako newbie w tej dziedzinie o dwie sprawy:

1) czy to ma jakiś sens (gdyż znalazłem opinie, że wtedy strasznie zwalnia itd)

2) i jesli juz, to jak długo przez znaleziony adres IP mozna się łączyć, tzn gdzieś wyczytałem że one nie działaja wiecznie - czyli co ile musiałbym znajdywac nowy (1 dzien? 1 tydzien? czy może nie da się uogólniać?)

nie wiem nawet czy pytam z sensem :? ale mam chociaż nadzieje, że temat podchodzi pod ten dział.

z góry dzięki za odp

pzdr:)

Złączono Posta : 30.10.2007 (Wto) 21:31

gł chodziłoby mi o eMula'a lub jakiegos torrenta np BitComet, Azureus

(D@widoS) #2

Po co tyle zachodu ? Chcesz piracić ale boisz się używając swojego IP ? :stuck_out_tongue:

(Streetballoholic) #3

dokształcam się informatycznie i wykrywam sprzeczności pomiędzy róznymi opniami z forum a wrzesniowym PC-Formatem który pisał o łączeniu sie przez proxy wlasnie w Azureusie.

styks? :slight_smile:

(Danielm86) #4

nawet uzywając serwera proxy w przegladarce internetowej transfer znacznie spada. A poza tym nie wiem czy lepsze jest łączenie się przez serwer proxy (zazwyczaj jest to serwer jakiejś instytucji: uniwersytet, firma) niż przez własne IP. :wink: Jednym słowem nie opłaca się używania serwerów proxy :wink:

(Joemix) #5

Łączenie się przez proxsy w sieciach P2P jest zaprzeczeniem ideii sieci która polega na połączeniu się 2 komputerów bezpośrednio ze sobą właśnie bez pośrednictwa serwera (w tym servera proxy)

(Toxek1) #6

Potwierdzam to, sama nazwa p2p mówi sam za siebie.

No tu się nie zgodze. Sam używam proxy w przeglądarce, a dokładnie w3cache.icm.edu.pl port: 8080, i szybciej działa mi internet, szybciej wchodzi mi na strony internetowe, ponieważ serwer proxy ma własne cache. I ściąganie mam szybsze, ja mam bardzo wolne łacze i mi sie opłaca z korzystania serwerów proxy.

To zależy z jakiego proxy sie korzysta, ja korzystam z proxy, który służy do szybszego transportowania danych. Są też proxy, który ukrywa nasz adres IP w internecie i one spowalniają neta i to bardzo.