Łączenie stron w obrębie jednego PDF'a

Mam do wydrukowania trochę stron z pliku pdf. Chcę to zrobić tak aby na jednej kartce były po 4 strony, aczkolwiek chce żeby było to tak :

1 strona kartki1 - strony 1-2

2 strona kartki1 - strony 3-4

1 strona kartki2 - strony 5-6

2 strona kartki2 - strony 7-8

itd.

Problem nie w tym że nie potrafię ustawić aby drukował 2 strony na 1, czy ręcznie przełożyć kartek.

Żeby wyglądało to tak jak podałem w przykładzie musiałbym mu ręcznie ustawiać żeby drukował najpierw strony 1-2, 5-6, 9-10 itp potem zrobił bym ręcznie duplex i znowu musiałbym ustawiać mu ręcznie tym razem 3-4, 7-8 itp, gdyż normalnie dało by się tylko ustawić aby wydrukował pierwszą połowę stron np.1-25, a po przełożeniu papieru kazać drukować 26-50 w wyniku czego na jednej kartce były by strony 1-2 i 26-27 :confused:

Wpadłem na pomysł że najłatwiej było by w pliku pdf połączyć po dwie strony ze sobą (tak że strony 1-2 będą stroną 1, 3-4 będą stroną 2 itp) wtedy kazałbym mu poprostu drukować najpierw nieparzyste a po przełożeniu parzyste (przed połączeniem stron taki podział owocuje w wydruku na jednej stornie stron 1 i 3).

Szukając w googlach znalazłem jedynie pytania/programy dotyczące łączenie paru plików pdf w jeden, nic o łączeniu stron w obrębie jednego pdf’a…

rozdziel tego pdfa, ustaw kolejność, wybierz te strony które Cię interesują, złącz i wydrukuj.