Łączenie z internetem poprzez inny komputer

Witam. Mam takie pytanko, ponieważ posiadam 2 komputery. Jeden z dostępem do internetu, a drugi bez. W tym pierwszym internet skonfigurowany mam pod kartę sieciową RaLink 2560F a drugi nie posiada żadnej. Chciałbym zrobić tak żeby za pomocą pierwszego komputera drugi mógłby się łączyć z internetem. Problem w tym jak to zrobić. :o Posiadam kabel posiadającym z dwóch stron taką kostkę, nie wiem dokładnie jak to się nazywa. Chciałbym bezpośrednio połączyć te 2 komputery. żeby w obydwu był internet.

Troche to tak dziwnie napisane, ale nie wiem dokładnie jak sprecyzować moje pytanie, ponieważ jestem w tych tematach nowicjuszem.

Pozdrawiam :slight_smile:

Są trzy metody zrobienia tego co byś chciał. Wszystko zależ jakimi finansami dysponujesz.

  1. Połączenie bezpośrednie przez kabel - dokupujesz 2 karty sieciowe normalne i kabel skrosowany. Na komputerze głównym włączasz udostępnianie internetu dla karty na której masz internet.

  2. Połączenie bezpośrednie bezprzewodowe - dokupujesz 2 karty np na USB bezprzewodowe i konfigurujesz połączeni AD-HOC dla obu kart i ponownie na komputerze głównym włączasz udostępnianie.

Obie te metody mają tą wadę, że wymagają włączonego komputera głównego aby drugi miał internet.

  1. Trzecia metoda jest może najdroższa ale zapewnia swobodę korzystania z neta dla obu komputerów. Dokupujesz 1 router np bezprzewodowy i 1 kartę sieciową przewodowa lub bezprzewodowa i właściwie zostaje Ci tylko podłączenie wszystkiego względnie skonfigurowanie bezprzewodowego połączenia. (w tym dziale forum jest wiele o tym napisane)

Aha. Rozumiem. A nie ma możliwości takiej żebym mógł udostępniać temu drugiemu komputerowi neta za pomocą wbudowanej sieciówki? Bo mam tu i tu. Tylko, że na kompie z netem mam normalną sieciówke + wbudowaną i chciałem zrobić tak żeby ta normalna odbierała (czyli tak jak jest) a ta wbudowana przekazywała odebrany sygnał do tego drugiego kompa który również posiada wbudowaną. Mam jeszcze switcha który ma full tych takich wejść na tą kostke tylko, że nie wiem od czego sie zabrać najpierw :slight_smile:

Dodane 03.08.2009 (Pn) 16:23

Kabel skrosowany to jest taki co po dwóch stronach ma te takie kostki? Bo takich posiadam pare.

W pierwszym poście napisałeś, że nie masz w drugim kompie sieciówki a teraz piszesz , że masz - hmm.

Ogólna zasada jest taka, że musisz mieć wolną sieciówkę do spięcia komputerów i na pierwszym i drugim komputerze.

Przewód krosowany po dwóch stronach ma różne kostki.

http://forum.infojama.pl/default.aspx?g=posts&t=12707

Mam zamiar połączyć się z innternetem poprzez inny komputer, ale nie wiem jak sie zabrać do tego.

Proszę o pomoc