Łączność Bluetooth między Windows 8 a telefonem

Witam,

ostatnio zainstalowałem sobie Windows 8 Pro i wszystko pięknie śmiga z wyjątkiem pewnych dwóch rzeczy. Jednym z nich jest Bluetooth.

Otóż, przy sterownikach z Windows Update instaluje mi się dodatkowo w Menedżerze Urządzeń “Nieznane Urządzenie”, natomiast jeżeli chodzi o przesył to:

  • przy wybraniu wyślij plik system nie znajduje mojej komórki, ani na Pulpicie ani w Metro (w Windows 7 było bez problemów)

  • przy wybraniu opcji odbierz plik pojawia się komunikat o “nieznanym/nieprawidłowym argumencie”

  • przy próbie kliknięcia na “Ustawienia Bluetooth” nic się nie dzieje.

Problem częściowo rozwiązuje instalacja sterowników Manty (BlueSoleil 2 - trzeba ustawiać kompatybilność z Windows XP), ale przesyłanie plików w ten sposób jest bardzo niewygodne. Choć, akurat w tym programie komórka jest wykrywana.

W Centrum Sieci i Udostępniania jest widoczna karta sieciowa Bluetooth, natomiast nie jest ona przypisana do żadnej z sieci.

Z góry wielkie dzięki za pomoc, męczę się z tym od tygodnia. Jak można zmusić Windows do wykrywania tego telefonu i wysyłania danych bez dodatkowych sterowników?