Łączy z routerem, ale nie ma dostępu do internetu

Witajcie! Mam taki problem, otóż wcześniej było wszystko ok, gdy raz po chyba kilku dniach przerwy od podłączania się próbowałem znowu się połączyć z routerem ( Intel® WiFi Link 5100 AGN )i łączy się z nim, ale nie ma dostępu do internetu- jest napisane - połączony, brak dostępu do internetu. Jest to router używany przez kolegę w bloku, ale wie że czasami się łączę i problem w tym że ja nie wiem za bardzo kiedy on włącza czy coś, ale pomyślałem skoro jest dostępne połączenie to chyba wszystko powinno być ok?

Aktualizowałem sterownik i nic…

I dodam, łączę się z lapka HP dv6-1308ew

kolega pewnie filtruje MAC adresy urządzeń które mogą się łączyć z routerem, poproś go aby dodał twój do listy

Tylko wcześniej normalnie się łączyło.

Możliwe, że przez przypadek coś zrobił, że nie mogę się łączyć?

Bo może dodam, że probowałem się do innych sieci łączyć i w ogóle nie chce połączyć, nawet do tych nie zabezpieczonych tak jak jest napisane do tej wyżej wymienionej.

Pierwsze pytanie i najważniejsze.

Czy ten twój kolega zezwala ci na połączenie z jego routerem??

Sieć niezabezpieczona oznacza że nie ma na niej blokady WPA. Najczęściej takie sieci są zabezpieczone filtrowaniem MAC/IP.

Tak zezwala, tylko przez to że nie mogę się połączyć próbowałem się do innych dołączyć bo myślałem, że może coś nie tak z lapkiem i do innych też nie chce łączyć.

Mam jeszcze 1 źródło gdzie mogę się łączyć bezprzewodowo ale troche daleko i akurat teraz się tam nie wybieram.

Jedynie na tamtym bym mógł sprawdzić, czy coś nie tak.

A kolega raczej się na tym nie zna :slight_smile:

W swoim modemie nie mam możliwości łączenia przez wifi, jedynie będę chciał chyba router sobie kupić.

Bo mam swój internet, tylko jak coś potrzebuje sprawdzić w innym pokoju to łączę się z kolegą.

To poproś kolegę by wpuścił twój adres MAC.

Tylko po 1. on nie wie jak to zrobić , a po 2. mówi że nic nie ruszał nic nie blokował, nic nie grzebał a mi nie chodzi…

mówić sobie może… możliwe że po prostu specjalnie zablokował albo kogoś o to poprosił, to jego router, jego połączenie i może sobie nie życzy abyś z niego kożystał a nie chce tobie robić przykrości

Odpowiem jednym słowem:

NIE.

Powinno mnie chociaż łączyć z jakąś inną dostępną siecią, ale nie chce.

Popróbuje ze sterownikami, bo raczej nikt nie rozumie chyba o co mi dokładnie chodzi.

Dzięki i pzdr

W żadnym wypadku nie połączy cię z inną siecią bez autoryzacji twojego MAC adresu.

Jedyne gdzie się połączysz to darmowy hotspot.

Jeśli wykrywa ci inne sieci to twoja karta WiFi jest ok.

Jeżeli masz problem z kartą sieciową WiFi załóż temat mówiący o tym problemie.

No w sumie tak, ja też tak piszę bo się na tym nie znam i przypuszczam.

Chodzi mi o to, aby ktoś odpowiedział czy jest możliwa taka sytuacja, że jestem połączony z siecią, ale nie mam dostępu do internetu?

Tak mam napisane - zakreślone połączony a pod spodem brak dostępu do internetu i jest ja to nazwe stary znaczek adidasa czyli te kilka poziomych lini/słupków i na nich wykrzyknik.

Dziwne wyjaśnienie, ale może ktoś zrozumie;)

Bardzo prawidło wyjaśniłeś.

Oczywiście że jest to możliwe i powszechnie stosowane.

Tak wygląda blokada IP/MAC.

Masz łączność z Bramą (w tym wypadku routerem) ale on nie dopuszcza cię dalej do sieci ze względu na to że jesteś nieautoryzowanym użytkownikiem.

Tą metodę stosują raczej ludzie którzy chcą dowiedzieć się kto próbuje podkraść im łącze gdyż taki użytkownik może połączyć się z routerem przez co zostawia swoje dane adresowe karty sieciowej. Jego podłączenie jest nieszkodliwe dla sieci i nie wnosi w niej obciążenia lecz autoryzacja miedzy klientem następuje.

Taki adres można wtedy bardzo łatwo i definitywnie zablokować w sieci.

Dzięki wielkie!

Pierwszy lapek i tym się za bardzo nie interesowałem.

Może założę temat odnośnie routera, czy coś żeby mój net mógłbyć też bezprzewodowy.

Jeszcze raz dzięki i Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim :wink:

Pzdr