Ładowanie akumulatorków, dobre?

A więc zakupiłem GP 2500.

Ładowałem je pierwszy raz ponad 20h…

Trzeba je naładować 3 razy na maxa, i rozładować. Ile to powinno mieć godzin, takie ładowanie? #-o

To zależy od ładowarki. Jak masz jakąś instrukcję od ładowarki, to zajrzyj do niej. Powinieneś je ładować standardowo, do pełna, ok. 8h.

Zasada jest prosta. Ładujesz do pełna, rozładowujesz do końca. Czynność powtarzasz 3 razy.

Ja kiedyś na forum DP pisałam też o ładowaniu akumulatorków.Otrzymałam kilka cennych uwag,ale w skrócie polega to na tym,że nie należy takich baterii przeładowywać.Przeładowanie skraca ich żywotność.Także najlepiej używać do ładowania ładowarki impulsowe tzn takie które po pełnym naładowaniu akumulatorka same odłączają dopływ prądu,a co za tym idzie nie przeładowują akumulatorka.

Mylisz pojęcia, ładowanie impulsowe polega na czymś zupełnie innym - jak sama nazwa wskazuje na na ładowaniu nie prądem ciągłym, a impulsami prądowymi, co ma niewiele wspólnego z przestaniem ładowania po naładowaniu się akumulatorów (to zdaje się cecha ładowarek procesorowych)

Gdzieś dzwonią tylko nie wiem w jakim kościele :smiley: :stuck_out_tongue:

viewtopic.php?f=6&t=220143

Hmm…

Mam taką co się świeci, jak się naładuje…

Tylko że jak miałem akumulatorki “no name” to jakoś się światełko nie gasiło :stuck_out_tongue:

Chyba chodzi o ładowarki procesorowe.

Opis z http://www.baltrade.pl/bn/?p=bw_bat_chafaq&c=lado

ładowarki “procesorowe” - przebiegiem ładowania steruje tutaj procesor, odpowiednio dostosowujący prąd ładowania tak, aby ani nie przeładować, ani nie naładować tylko częściowo umieszczonych w ładowarce akumulatorków; procesor procesorowi nierówny, tak więc i poprawność wyników jego działania różni się znacznie w zależności od modelu ładowarki