Ładowanie baterii w Aussie K52J

(Konrad1993) #1

Cześć, kupiłem nowego laptopa i muszę sformatować baterię, lecz nie wiem kiedy jest całkiem naładowana (w instrukcji nie ma napisane). Cały czas świeci mi się czerwona kontrolka, że bateria jest ładowana (w starym laptopie mi mrygała i jak bateria była naładowana to przestawała mrygać i zmieniała kolor na zielony), czy jak kontrolka stanie się zielona to też będzie znaczyło, że bateria jest cała naładowana? Dzięki za pomoc, pozdro.

(Norbertkrajewski) #2

A nie możesz sprawdzić za pomocą systemu operacyjnego jaki jest stan ładowania?

(Konrad1993) #3

Sprawdziłem, ładowałem ponad półtora godziny i jest napisane "Pozostało 0% (podłączony, ładuje)" i obok jest rozładowana bateria.

(Borzuck) #4

Po pierwsze, w nowych modelach baterii nie potrzebny jest format baterii :wink: Mam tu na myśli m.in Twój model, to już nowa technologia, nie to co kiedyś. Bateria nie ma pamięci. Po drugie, tutaj nie rozłączasz baterii gdy jest ona naładowana do pełna, bo tylko wyrabiasz niepotrzebne cykle, które wykańczają ją szybciej. Tutaj po prostu w domu podpinasz ją pod zasilacz i siedzisz, nic więcej. Ona sama sobie będzie zarządzać baterią więc wszystko będzie OK. Sam na początku chciałem się bawić w formaty itd., lecz wyczytałem na forum Asusa, że to zbędne. Także nie musisz się tym martwić. Ja po niemal roku używania ( mam pokrewną serię, X52) zużyłem baterię w ... 7%. To BARDZO mało :wink: Bo jak wiadomo, pierwszą rzeczą jaka siada w laptopie to przeważnie bateria. A co do tej kontrolki itd... Tutaj szukałbym w temacie usterki technicznej. Jeśli bateria się ładuje to lampka świeci się na czerwono, jeśli nie to na zielono. Tyle. Jeśli coś tam nie trybi, to zadzwoń do Asusa, na stronie głównej znajdziesz numer. Tam Ci miły Pan powie co i jak, w razie czego odeślesz laptopa na ich koszt i w przeciągu 3-4 dni będziesz miał go zrobionego i dostarczonego do domu :wink:

Mam nadzieję, że pomogłem chociaż trochę, pozdrawiam

(Norbertkrajewski) #5

Zrób tak. Podładuj ją trochę, uruchom kompa i odłącz zasilanie. Jeśli się wyłączy zamiast przejść na baterię to wal do serwisu, bo sam nic nie wymyślisz.

(Konrad1993) #6

Borzuck jest tak jak napisał Snake VG jak odłącze zasilacz to laptop się wyłącza. Jutro idę z nim tam gdzie go kupiłem. Wielkie dzięki za pomoc, pozdrawiam.