Ładowanie systemu windows xp

Mam problem gdy uruchamiam komputer przy ładowaniu windows xp w pewnej chwili ładowanie się zatrzymuje i idzie bardzo po woli czekam i nie ma żadnego skutku dopiero po wyłączeniu komputera z gniazda i uruchomieniu od nowa normalnie się włącza boje się że mogę uszkodzić komputer w ten sposób .

Mam nowy komputer ram 3gp karta graf gefo gt 96000 512 mb i takie tam . Koledzy mówią że ro wina słabego monitora ale ja uważam ze to raczej nie to .

mało możliwe…

przydałoby się więcej szczegółów… Podaj dokładniejsze dane. Jak nie wiesz to: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +4.50.1330

Jaki zasilacz masz? może jest po prostu za słaby. Sprawdź jeszcze RAM.

A jak Ci się nie chce, możesz sprawdzić czy Ci się dobrze uruchamia LiveCD Ubuntu, jak Ci się dobrze odpali to znaczy że to wina Windows, a nie kompa.

Też mi się tak wydaje :?

no to co mogę teraz zrobić ??

od wczoraj mam tego kompa tylko monitor słaby stary

procesor amd 5400+

karta graf gefor 9600gt 512 mb

ram 3 gb

pamięć 500 gb

windows orginal mam nawet płytę

otworz lewa scianke peceta i podaj marke i moc zasilacza.

Uwierz że to nic nie robi, też mam stary monitor CRT i nic nie robi, wszystko dobrze działa.

Wiesz, jeśli kompa kupił w sklepie, to lepiej żeby nie otwierał, bo może utracić gwarancje.

Ten post raczej ci nie pomoże ale chyba nie możesz mi 3 gb RAM bo w komputerze są dwa wejścia na ram a nie możesz kupić ramu po półtora gb.

to nic się nie da zrobić ?

To że Ty masz dwa to nie oznacza że każdy ma tyle samo, ja np. mam 4.

ale całej 4 gb komputer nie wykorzystuje chyba że da się to zmienić

Daniel_15 , podstawowe pytanie! !!

A nie wpadłeś na to, że może mieć dwie kości, gdzie jedna ma 1GB, a druga 2GB ??

Jak masz plomby, to zobacz w papierach jaki masz zasilacz.

  1. Zrób optymalizację i odchudzanie systemu:

viewtopic.php?t=76580

  1. Przeskanuj komputer online na wirusy:

http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html

  1. Dodatkowo jeszcze na spyware:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … y+1.6.0.30

do tego wywal niepotrzebne programy z autostartu.

Możesz jeszcze zdefragmentować sobie partycje, wbudowanym w Windows programem, lub lepiej

JkDefrag.

Do tego przeczyść kompa za pomocą programu CCleaner

to co ja mam zrobić :frowning: bo już sie gubię

procesor AMD 5400+

wentylator box

p.główna asus m2a-mx

k. graf feforce 9600GT 512 mb

dysk twardy seagafe 500GB SATA

K.Muzyczna 2G GSA H55W

Podać markę i moc zasilacza oraz zrobić to, o czym pisał Andrew34 , tylko najpierw przeskanuj system na obecność wirusów i spyware, dopiero potem zrób optymalizację systemu.

Dlaczego miałby nie wykorzystywać?

Bo systemy 32bitowe widzą coś koło 3.25GB RAMU :wink:

No więc podsumując dyskusj

Podaj markę i model zasilacza, przy czym, gdy masz jakieś etykiety nie uszkodź ich

Aha.

Standardowa moc dla każdego nowego komputera to 300V, jeżeli jest nowy, ale nie najnowszy (np. 2006 r) to 220V minimum

P.S. Nie pamiętam, czy moc zasilacza podaje się w WATach, czy Voltach

w Watach (W) :slight_smile:

bzdura totalna :expressionless:

gubię się z wami może jedna osoba mną się zajnterwsuje i mi pomoże proszę proszę o pomoc :cry: