Ladowarka uniwersalna różni się amperami

(Rikamuru) #1

Witam. Mam ladowarke, która posiada 3,5a a laptop wymaga 4,7a. Napięcie jest dobre, czyms to grozi? Póki co działa dobrze.

(Cedar) #2

Nie 3,5a/4,7a tylko 3,5 A

Oznacza to, że wydajność prądowa ładowarki jest mniejsza niż maksymalne dopuszczalne zapotrzebowanie laptopa na prąd - grozi to uszkodzeniem ładowarki a w niesprzyjających okolicznościach nawet uszkodzeniem laptopa.

(Rikamuru) #3

Nawet gdy wyjalem baterie?

(Cedar) #4

Przy wyjętej baterii akumulatorów na pewno zapotrzebowanie laptopa na prąd spada, ale nie wiesz jakie jest przy pełnym obciążeniu - zawsze jest "szansa", że coś padnie.

(Rikamuru) #5

Mogę to jakoś sprawdzić?

-- Dodane 23.06.2011 (Cz) 13:51 --

Mogę to jakoś sprawdzić?

-- Dodane 23.06.2011 (Cz) 13:52 --

Poza myszką nic nie jest podłączone.

(Jacek Bydgoszcz) #6

Zasilacz zawsze ma jakiś zapas mocy, ale przy różnicy 1,2A, to zasilacz tej mocy będzie mógł dostarczyć o około 20-25W mniej. Twoje ryzyko, ja bym jednak poszukał innego zasilacza o większej mocy, chyba ze naprawdę nie obciążasz maksymalnie laptopa.

(nnick) #7

Jeżeli zasilacz się jakoś strasznie nie grzeje to można zaryzykować korzystanie z tego zasilacza, ale stanowczo odradzam ładowanie akumulatora przy włączonym laptopie - to jest najbardziej prądożerny scenariusz, maksymalna moc zasilacza jest obliczona właśnie pod taką sytuację (oczywiście z pewnym zapasem)

(Pawel Pieczyrak) #8

Możesz sprawdzić jak ładowarka się będzie grzała. Jeżeli nie będziesz mógł wytrzymać ręką, albo będzie Ci się wydawać, że jest za gorąca, to od razu wyłączaj wszystko.