Lagarith + Freemake = kaplica

(Wudezet1990) #1

Witam, panowie mam duży problem z dxtory i kodekiem lagarith, wrzucam nagrany film do freemake dodaje intro outro, łącze pliki i konwertuje do mp4, daje konwersje dwuprzebiegową, ustawienia daje oryginalne albo automatyczne, program sie wysypuje pod koniec konwertowania LUB tak jak w obecnym przypadku, filmik sie robi ale obraz klatkuje i slady takie jakby zostaja na ekranie... Zauwazylem ze intro i outro które robiłem w adobe premiere pro maja po 3000 kbps video a filmik z gry... 30000 kbps, czy to w tym lezy problem ?? w dxtory w kodeku lagarith nie mozna zmienic kbps, więc jak to rozwiązać ??

(Frankfurterium) #2

Lagarith jest kodekiem bezstratnym. Nie możesz mu dyktować przepływowości, bo on sam decyduje, ile mu potrzeba, żeby nie stracić żadnego piksela. Jeżeli materiał 1:1 nie jest dla ciebie najważniejszy, po prostu zmień kodek na inny (np. x264). Przy dobrej konfiguracji różnica w obrazie będzie niezauważalna, a plik sporo mniejszy.

(Wudezet1990) #3

no wlasnie nie moge ustawic x264 w dxtory… nie pojawia sie w ogole na liscie kodekow, instalowalem masę wersji i nci to nie daje, resetowalem kompa itp…

wiec co mam zrobic z tym lagarithem ? zedy nie było tych przebojów ??

Przerobić go we Freemake z avi lagarith na mp4 w stałym kbps ??

(Frankfurterium) #4

Daj sobie spokój z Lagarithem i nagrywaj zwykłym XviD-em ze sporym bitrate’em. Plik będzie duży ale dobry jakościowo. Potem jakimś konwenterem z x264 zjedź z rozmiarem i zapisz w odpowiednim kontenerze.

(Wudezet1990) #5

Nie widze go na liście w dxtory… trzeba coś dodatkowo pobierać ??