Lagi/freezy na nowym laptopie w grach


(Patryk Szynkiewicz) #1

Witam. Jak w temacie na moim miesięcznym laptopie pojawiają się lagi co kilka sekund na około 1 sekunde. Dzieje się tak tylko na nowym laptopie. Na starym i innych wszystko jest w porządku przy podłączeniu do tej samej sieci wi-fi. Skanowałem go adwcleanerem, malwarebytes anti malware które nic nie wykrywają.

Proszę o pomoc

pozdrawiam


(IPSEN) #2

Napisz jaka specyfikacja komputera


(Patryk Szynkiewicz) #3

w cs:go i league of legends

specyfikacja:

 intel core i7-4700 hq

8gm ram

geforce gtx 860m

windows 7 professional.

jakies parametry jeszcze?

 

zauważyłem w menadżerze urządzeń, że mam 2 sterowniki nie zainstalowane ale nie wiem od czego one są. Może to jest jakiś powód? 


(david0ff) #4

Sprawdź, czy masz zainstalowane sterowniki od producenta karty sieci bezprzewodowej. Być może ma problem z działaniem na sterownikach od Microsoftu? Jeśli możesz, napisz również, jaka kartę wifi posiada Twoje urządzenie.


(Patryk Szynkiewicz) #5

Broadcom 802.11ac Network Adapter

a gdzie sprawdze czy sterowniki są od producenta?


(david0ff) #6

PPM na “Komputer”, wybieramy opcję “Zarządzaj”, po lewej szukamy “Menedżer urządzeń”, PPM na Broadcom 802.11ac Network Adapter, Właściwości, zakładka “Sterownik”. Tam będzie informacja “Dostawca sterownika”.


(Patryk Szynkiewicz) #7

dostawca sterownika : broadcom


(david0ff) #8

Czyli wygląda na to, że jest ok. Trzeba zacząć od doinstalowania sterowników, których Ci brakuje. Wybierz się na stronę internetową producenta komputera i pobierz brakujące sterowniki. Jeśli będzie problem z identyfikacją urządzeń, możesz posłużyć się programem, przeznaczonym do tego celu, np Everest czy AIDA. Znajdziesz je na dobreprogramy.pl


(Patryk Szynkiewicz) #9

zainstalowałem jeden które było pod nazwą “urządzenie PCI” ale drugiego nie i nei wiem jak to znaleźć. Jest pod nazwą “nieznane urządzenie”


(david0ff) #10

Co to za laptop? Model i producent potrzebny. :slight_smile:


(Patryk Szynkiewicz) #11

lenovo y50


(david0ff) #12

PPM na “Komputer”, wybieramy opcję “Zarządzaj”, po lewej szukamy “Menedżer urządzeń”, PPM na “Nieznane urządzenie”, Właściwości, zakładka “Szczegóły”, pod napisem “Właściwość” jest możliwość wyboru, wybierz “Identyfikatory sprzętu”. Mógłbyś podać informację zawrtą w ramce “Wartość”?


(Patryk Szynkiewicz) #13

PCI\VEN_8086&DEV_8C3A&SUBSYS_397817AA&REV_04

PCI\VEN_8086&DEV_8C3A&SUBSYS_397817AA

PCI\VEN_8086&DEV_8C3A&CC_078000

PCI\VEN_8086&DEV_8C3A&CC_0780


(david0ff) #14

http://support.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/lenovo-y-series-laptops/y50-70-notebook-lenovo - spróbuj tego.

 

 

I potem sprawdź w Windows Update, czy masz wszystkie aktualizacje do systemu operacyjnego.


(Patryk Szynkiewicz) #15

podałeś mi stronke do ściągnięcia wszystkich sterowników?


(david0ff) #16

Eh, musiał się odnośnik zmienić. Wybierz sterowniki do Power Menagement. Pobierz te, które odpowiadają wersji Twojego systemu(zakładam, że Windows 7 x64). Przepraszam, nie zauważyłem zmienionego linku.


(Patryk Szynkiewicz) #17

okej. W menadżerze urządzeń już nie ma nieznanych urządzeń. Ale cofki, zacinki nadal występują


(david0ff) #18

Ok. Problem, który opisałeś, zdarzał się po instalacji jednej z aktualizacji(nie pamietam dokładnie nazwy). Zazwyczaj sprawę rozwiązywał Windows Update. Jeśli to nie pomogło, należy spróbować reinstalacji sterownika. Czyli, w menedżerze urządzeń, klikamy ppm na kartę wifi i tam wybieramy “Odinstaluj”. Zapyta nas, czy ma usunąć wszystkie pliki sterowników. Zaznaczamy ptaszek i klikamy okey. Przed tym, należy się “uzbroić” w sterownik do sieci pobrany ze strony, którą wyżej zamieściłem. Przejdź na http://support.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/lenovo-y-series-laptops/y50-70-notebook-lenovo/downloads/DS100494   i pobierz sobie ten sterownik. Uruchom instalację po odinstalowaniu, o którym wyżej wspomniałem. Możesz też zrobić restart komputera dla pewności przed instalacją nowego sterownika. Powodzenia!


(Patryk Szynkiewicz) #19

Niestety nic to nie dało… Wcześniej pamiętam kilka razy pokazał mi się komunikat o konflikcie ip. To może być związane z tym? Już dawno mi się nie pokazywało, ale teraz mi się o tym przypomniało


(david0ff) #20

Zdecydowanie. Restartowałeś router? Jeśli nie, to zrób to i testuj.