Lagi i programy szpiegujace!

Zauwazyłem ze juz pewien czas mam jakies dziwne lagi w grze oraz duzo programow szpiegujacych a takze czasem hakerskich nie wiem jak sie tego pozbyc i zwalczyc te problemy uzywam kasperskiego ale czy pomoze.

A tu dodaje logi.

Popraw tytuł i błędy - na forum piszemy po polsku

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=66889

Proszę zastosować się do zaleceń zawartych w TYM temacie. W przeciwnym wypadku temat zostanie usunięty.

Czy sam instalowałeś AskTBar? Jeśli nie to folder zaznaczony na czerwono usuń ręcznie z dysku w trybie awaryjnym natomiast wpisy HijackThis.

Proponuję usunąć Megaupload Toolbar ponieważ jest to Toolbar wątpliwej reputacji. Bowiem zbiera dane o użytkowniki i gdzieś je wysyła, nie wiadomo gdzie.

Pobierz program HoverIP i na zakładce Traceroute po zaznaczeniu opcji Perform reverse lookup sprawdź czy na którymś etapie występują tzw. lagi.

Od jak dawna zauważyłeś lagowanie?

Przeskanuj system skanerem on-line dostępnym na stronie http://www.ewido.net/de/onlinescan/ i wklej tu raport ze skanowania.

Drobna kosmetyka:

Panel sterowania => Java Plug-in => Update => odznacz opcję Check for updates automatically.

Start => uruchom => msconfig => zakładka Uruchamianie => możesz odznaczyć w/w.

W opcjach komunikatorów możesz wyłączyć uruchamianie przy starcie systemu jeśli nie jest są potrzebne.

Start => programy => autostart => kasacja z prawokliku.

Jeśli nie używasz Messenger’a to go usuń: start => uruchom => wpisz polecenie:

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove

z drobna kosmetyka zrobilem to co pisales ale nie wiem jak usunac ten program z dysku w trybie awaryjnym.A i jeszcze nie wiem w tym HoverIP jak sprawdzic te lagi dalem tak:Traceroute=>Perform Reverse Lookup=>start

i wyskoczyl mi moj adres ip i jakies 0 min i cos DONE! a i ttl 128 nie wiem czy to dobrze.

a tu daje skan:

  1. Uruchom system w trybie awaryjnym

  2. Przejdź do katalogu Program Files znajdującego się bezpośrednio na partycji C.

  3. Kliknij prawym klawiszem myszki na folder AskTBar, wybierz opcję Usuń i potwierdź usunięcie.

By uruchomić system w trybie awaryjnym należy wcisnąć klawisz F5 bądź F8 gdy komputer będzie wyłączony, włączyć komputer, gdy pojawi się ekran wyboru systemu puścić wciśnięty wcześniej klawisz i za pomocą strzałek na klawiaturze wybrać pozycję Tryb awaryjny i wcisnąć klawisz Enter.

Zrobiłeś dobrze, teraz tylko wykonaj screena, umieść go w serwisie typu fotosik.pl i tu zlinkuj do niego bądź wstaw go w postaci miniaturki.

Jeśli będziesz miał jakieś problemy z wykonaniem screena, zapoznaj się z tym tematem:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=46412

Ewido znalazł jedynie całkowicie niegroźne ciasteczka. Możesz je usunąć jednak po tym będziesz musiał ustawiać ponownie takie rzeczy jak autologowanie na forach internetowych etc.

wszystko zrobione teraz daje link do screena.Mam jeszcze pytanko czy kaspersky bedzie dobrze chronil moj komputer i go nie zamulal czy raczej zmienic go na cos innego.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6bf … 3cf61.html

Wklej log z SilentRunners.

Zapoznaj się z moimi postami w tym temacie:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=1188670

Log:

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij dwa razy na utworzony plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru >>> restart.

Po wykonaniu wklej nowy log z Silenta.

Ok zrobiłem tylko przy zapisywaniu tego z notatnika przy potwierdzaniu cos mi wyskakiwalo to nie wiem czy tak miało byc.

Log:

Wszystkie wpisy, które uwzględniłem do usunięcia w podanym wcześniej pliku FIX.BAT istnieją nadal, więc czeka Cię ręczna edycja rejestru.

Start -> uruchom -> wpisz regedit i kliknij OK -> przejdź do klucza:

HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Browser Helper Objects

i skasuj klucz {9CB65201-89C4-402c-BA80-02D8C59F9B1D} oraz {FE063DB1-4EC0-403e-8DD8-394C54984B2C}

Przejdź do klucza:

HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\WebBrowser

i skasuj wartość {FE063DB9-4EC0-403E-8DD8-394C54984B2C}

Przejdź do klucza:

HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar

i skasuj wartość {FE063DB9-4EC0-403E-8DD8-394C54984B2C}

Przejdź do klucza:

HKLM\Software\Classes\CLSID

i skasuj klucz {72FE8681-0BFA-471B-9B2A-B37ED68DD09E}

Na koniec przejdź do klucza:

HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\URLSearchHooks

i skasuj wartość {9CB65206-89C4-402c-BA80-02D8C59F9B1D}

-> zamknij Edytor rejestru i uruchom komputer ponownie.

HKLM - HKEY_LOCAL_MACHINE

HKCU - HKEY_CURRENT_USER

Po wykonaniu wklej nowy log z Silenta.

Nistety chyba nie ma albo nie moge znalesc tych kluczy wedytorze sa tam tylko HKEY wchodzac w nie nie ma HKCU i HKLM i nie wiem czy nie ma ich tam wogole czy trzeba inaczej szukac.

Nie wierzę, by nie było tych kluczy!

@Adam9870 w swoim poście podał Ci na dole postu pełne nazwy tych “Key”.

np.: rozwiń ten klucz, klikająć w (+):

(+)HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Browser Helper Objects

>>zaznacz: {9CB65201-89C4-402c-BA80-02D8C59F9B1D}>>prawoklik>>usuń

I podobnie postępujesz z innymi podanymi przez @Adam9870.

Jeśli jakiejś wartości nie ma, to popatrz w prawe okienko.

.

Dobra zrobiłem tak jak pisałes a ten plik zapisany z notatnika ten FIX moge usunac czy go zostawic?

Log:

Zostało jeszcze to:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\WebBrowser

i w okienku po prawej usuń wartość {FE063DB9-4EC0-403E-8DD8-394C54984B2C}

Ten plik Notatnika możesz usunąć - jest już niepotrzebny.

.

wszystko zrobione mam nadzieje ze teraz bedzie lepiej i mam jeszcze pytanko czy zostac przy kasperskim czy moze go zmienic?

Nie widzę potrzeby zmieniania na inny Antivirus.

.