Lagi w grze - PingPlotter - Packet Loss

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Mam od kilku dni pewien problem z laptopem samsung NP300E5A otóż mam go ponad dwa lata i jest to świetny laptop, ale już kiedyś miałem z nim problem a dokładniej z internetem. Okazało się, że co parę sekund przerywa mi połączenie z internetem co potwierdziłem programem pingplotter, po czym został wysłany ze sklepu do serwisu, gdzie powiedzieli, że karta sieciowa się odpięła czy była źle przykręcona (już nie pamiętam dokładnie) po serwisie było wszystko w porządku przez jakiś rok do teraz znowu mam lagi co jakieś dwie sekundy co w jedynej grze w jaką gram od początku na tym laptopie jest to strasznie uciążliwe a wręcz gra stała się nie grywalna. Postanowiłem sam wymienić kartę sieciową(intel wireless centrino n-130) i z powodzeniem ją wymieniłem, ale problem występuje nadal i stąd moja prośba do was czy wiece co może być przyczyną tego problemu, jeżeli nie karta sieciowa? Mam win7 i licznik zasięgu sieci wi-fi pokazuje mi pełną wartość, ale jak gram ta wartość spada do 4-3 lub nawet dwóch kresek a PingPlotter pokazuje mi packet loss na poziomie 20-60 % w czasie gry a jak wartość zasięgu jest pełna to nie mam żadnych strat (packet loss) Proszę o pomoc i z góry dziękuję za zainteresowanie moim problemem. Pozdrawiam.