Lagujący komputer i ścinki przy odtwarzaniu multimedi na Internecie

(Lcmygame) #1

Witam wszystkich serdecznie

Potrzebuje pomocy w zdiagnozowaniu problemu który mnie dotyka :D,

mianowicie mam taki sprzęcik :

Intel Core 2 duo E7200

karte nvidi 9600 GT

4GB ram (pisze mi że 3 dostępne)

No i jeszcze zasilacz modecoma 500w

No i gruchot zaczyna mnie wkurzać ponieważ, gdy chcę obejrzeć coś na kinomanie albo innym takim, to przy włączeniu filmu na full screen tnie mi się obraz i dźwięk.

To samo mam przy oglądaniu streama. Wcześniej było pięknie ładnie żeby nie było. Przy streamie to w ogóle oglądać sie nie da nawet na Low a na YT filmiki w 1080p elegancko chodzą.

Złaczę mam od 7mb/s do 9mb/s zależnie od pory ale zawsze pewne 6mb/s jest. Wspomnę że gdy używam komputera ojciec czasami włącza silnik o mocy chyba 3kW w warsztacie i w chacie światła lekko przygasają.

Nie wiem co już mam robić z tym kompem Proszę pomóżcie (jakby co używam Windows 7 32-bit). No i też CS;GO mi tnie a pamiętam jak rok temu elegancko śmigał.

(Piotrek_20) #2

Monitorujesz temperatury podzespołów? Zasilacz masz trochę badziewny. E7200 nie jest super szybki ale skoro piszesz, ze wcześniej dawał radę to może masz zaśmiecony system, starą wersję FlashPlayera?

(fiesta) #3

I masz odpowiedź na  jedno  z pytań.

Proszę zapoznać się z  tym poradnikiem:

http://forum.dobreprogramy.pl/forum-31/ogloszenie-2-poradnik-zak%C5%82adania-i-edycji-tematu/

a następnie konkretnie zatytułować wątek.

Zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem topica z forum.

(ktoś tam) #4

Z tego, co pamiętam, to chyba zasilacze od Modecoma znajdują się na czarnej liście. Sprawdź sobie to na wszelki wypadek i jeżeli będzie na niej to pozbądź się go jak najszybciej, już nie wspominając o tym silniku.

Z tego co widzę, to chyba grafa zwyczajnie nie działa. Sprawdź, jak radzi sobie z jakąś grą, na różnych wielkościach okna.

(Piotrek_20) #5

Dlaczego tak twierdzisz, że karta graficzna nie działa?

(Lcmygame) #6

Właśnie tylko co te 4gb Ram i windows 7 robi że mi się takie coś dzieje jak przed tem miałem normalnie ?

Temp. są ok, robiłem formata i po formacie też to było nawet ze wszystkimi sterownikami

A i jeszcze zapomniałem napisać, że ten problem pojawił sie po którymś formacie

(Piotrek_20) #7

Chodziło o to, że na 32-bitowym systemie nie wykorzystasz więcej jak 3GB RAM.

(ktoś tam) #8

Stare, własne doświadczenia. Miałem coś nie tak z kartą lub sterownikami, ogółem nie działała i cała grafika musiała być renderowana na procesorze i skutki były takie same (no, trochę bardziej cięło, ale tak to jest wynalazkami typu coleron 2 generacji 2,8 GHz, na XP :).

Co do RAM'u - wikipedia powiada: "W odniesieniu do możliwości adresowania pamięci, 32 bity określają liczbę możliwych do zaadresowania komórek. Istnieje 2^32 wariacji 32-bitowego adresu, czyli bezpośrednio można adresować 4 294 967 296 (4 G) komórek pamięci. Jest to postęp w stosunku do architektury 16-bitowej. Nie oznacza to jednak absolutnego ograniczenia możliwości adresowych procesora 32-bitowego – możliwe jest zwiększenie przestrzeni adresowej np. przez zastosowanie segmentacji lub wirtualizacji pamięci, jak to miało miejsce w 16-bitowej architekturze" Widzi ci 3 GB, ponieważ adresowana pamięć to nie tylko RAM. Poza tym, część RAM'u mogą rezerwować różne podzespoły np. zintegrowana karta graficzna.

(Lcmygame) #9

czyli co karta przepalona ? bo sterowniki mam ściągnięte