Lagujący Linuks

Ale jeśli zmienię HDD na SSD to też system będzie po nim jeździł, tyle, że cisza będzie i jeździł będzie parę razy szybciej, więc może nawet bym tego nie zauważył. Mój laptop po prostu nie lubi Neona i tyle.
Kubuntu i Mint działają bezproblemowo.

1 polubienie

Miałem kiedyś Neona, i z perspektywy czasu, to była chyba najlepiej dorobiona dystrybucja z KDE (innego nie używam) oparta na Ubuntu.
Tylko, że odpaliłem różne inne kiedyś i Ubuntu i KDE nie idą w parze. Open Susełek, ale to od i5 coffy lake. chodzi świetnie

A tak na koniec zobacz czego ja używam
Pclinuxos:
Masz polskie forum, wsparcie, nawet gazetkę wydają co miesiąc. Distro od 20 lat
https://www.pclinuxos.com/
tak to mniej więcej wygląda:

Żarty , z KDE zrobisz co chcesz

1 polubienie

Baloo wyłączone?

1 polubienie

Nie wiem kiedy miałeś do czynienia ostatnio z baloo, ale zaczęło działać. Kiedyś była tragedia.
Teraz wystarczy to:

1 polubienie

Baloo już dawno przebudowane i nie wadzi nawet jak jest włączone dla $HOME Jak wykrywa HDD to indeksuje w trybie “lazy”.
Na “złomkach” właśnie obserwowałem (balooctl), czy bardzo wpływa na mielenie dyskiem i prawie w ogóle.

1 polubienie

Ale był ten moment z baloo , ech Ale to początki KDE 4 czy coś.
I jak @marcin82 pisze pierwsza rzecz, to wyłączenie baloo. ale to z 3 lata temu :slight_smile:

1 polubienie

Stara Metallica :slight_smile:

Może i stara, ale technicznie do dzisiaj nikt nie gra lepiej. Doszli do perfekcji. To brzmi.

Zgadza się, stara była dobra, potem zapomnieli jak się gra. Dlatego zwróciłem uwagę na logo.

A konkretne to co jest nie tak?
Bo środowisko jest przejrzyste, dość konfigurowalne i stabilne.

Jedynie do wydajności można się przyczepić.

I to jest clue całej rozmowy.
To po prostu nie działa jak Linux

Tak jakby linux był synonimem szybkości i wydajności, a o tnącym się gnome 3 (choć bardzo wiele już poprawiono w tym temacie) oraz mulącym i sypiącym się KDE4 nikt nie pamięta.

Cinamon to przecież przerobione Gnome3 :wink:

Robienie windowsa na LInuxie na siłę tak się kończy.
Ale Gnome 3 jest 3 razy szybsze. A nie jestem fanem - sprawdziłem
Cinnamon to jakaś parodia systemu, przeładowany wszystkim

To ciekawe bo identycznego układu z jednym paskiem i “menu start” używa domyślnie KDE5 na wielu dystrybucjach. To też robienie windowsa na linuksie?

Jak “ktoś” używa KDE Plasmy z domyślnymi ustawieniami to tak.
Ale nie po to KDE, żeby nie poustawiać po siebie.
Nie ma innego środowiska tak przyjaznego i lekkiego niż Plasma5
A naprawdę przekopałem większość.
I nawet to Gnome (którego nie lubię) Jest dużo lżejsze niż Cinamon
Gnome trzeba sobie poustawiać
KDE zresztą też.
Ale po latach, to taki automat w głowie. to-to - i jeszcze to :slight_smile:

Problem w tym, że w Kubuntu mam włączone wyszukiwanie i jest ok - system chodzi płynnie i nic nie rzęzi. W Neonie nie ma takiej opcji… Co ciekawe, choć system dostaje zadyszki, to wyszukiwanie, które jest włączone nie działa…
W Kubuntu z marszu mam wyszukiwanie i nic mi nie ślimaczy. Może Kubuntu jest lepiej zoptymalizowany?