Lagujący monitor

Witam,

Mam problem. Posiadam monitor samsung SyncMaster 755dfx i karte graf. radeon 9600 XT. Przed formatem dysku wszystko chodziło ładnie. Po formacie monitor zaczął lagować np. podczas przesuwania strony. Chciałem zainstalowac sterowniki do karty graficznej, ale nie mogłem bo było napisane,że potrzebuje sterowników do monitora. Więc chciałem je zainstalowac ale znowu wystąpił jakiś błąd. Co mam zrobić? Mam nadzieję,że mi ktoś pomoże bo to jest frustrujące! :smiley:

Jaki błąd :?

Nic nie kombinowałes w ustawieniach monitora.

Spróbuj ustawić:

PPM-Własciowśći-Ustawienia-Zaawansowane-Monitor ustaw najwyszą obslugiwaną częstotliowośc odswiezania.

"Error ocure, while instaling monitor adapter. (error code 259).

Nie mam możliwości zmieniania częstotliwości odświeżania. Jest tylko opcja “użyj domyślnych ustawień sprzętu”. Co dziwne mam do wyboru tylko trzy rozdzielczości- normalnie było znazcnie więcej.

Zacznijmy od tego jaką masz karte graficzną i wersje sterwoników.

A pozniej bedziemy sie martwić o sterowniki do monitora, bo bardzo rzadko się je uzywa.

A zainstalowałeś sterowniki do płyty głównej ??

O karcie graficznej już pisałem- radeon 9600XT. Co do sterowników to nic nie instalowałem. Jak chciałem zainstalowac oficjalny sterownik do tej karty to własnie napisało mi,że musi być sterownik do monitora, potem było jeszcze napisane: Spróbuj użyć standardowego sterownika VGA dla karty graficznej przed uruchomieniem programu instalacyjnego.

Tylko jak ten sterownik VGA zainstalować?

Zainstalowałem jeden z CD od płyty głównej- C-media Audi Driver and Application. Chciałem zainstalować SiS AGP Driver, ale nie chciało się odpalić- pare prób było.

Złączono Posta : 29.12.2005 (Czw) 21:44

Zainstalowałem ten sterownik Sis AGP Driver z innego źródła i nadal nic.

SiS AGP Driver to wałaśnie od płyty głównej

C-media Audi Driver and Application-to do dzwięku a przecież pierwsze co robisz to instaluje stery od płyty czli SiS AGP Driver później od dzwieku i grafy a te lagi to nie przez stery od monitora tylko od grafy i nie instalu żadnych VGA tylko odrazu catlyste najlepiej

Ściągam już ten sterownik co poleciłeś. Oby zadziałało. Ale i tak dziękówa!

Złączono Posta : 29.12.2005 (Czw) 22:50

Grzesiek! Wielkie dzięki! Pomogło! Uff…