Laik prosi o pomoc!

Witam!

Mam pewien problem z funkcjonowaniem mojego komputera i chciałbym prosić Was o pomoc, ale najpierw pozwolę sobie wymienić wszystkie podzespoły wchodzące w skład mojego PC.

  • Intel Core 2 Duo E4600 2,40 GHz

  • GoodRam 2,00 GB/667 (2 x 1 GB)

  • NVidia GeForce 9800 GT Zotac 512Mb

  • Asrock 4 Core Dual - SATA2, Conroe Kentsfield fbs 1066

  • Tracer 4 Life 400 W

  • Windows XP SP2

Na czym polega problem? Otóż gdy dla przykładu gram sobie w Lineage 2 co jakiś czas wykrzaczą mi się obraz lub mieszają się tektury. Za to FarCry 2 chodzi jak marzenie na ultra high. Kolejny przykład jest taki wrzucam film dvd i mogę sobie spokojnie oglądać, natomiast z następnym filmem nie powiedziane, że będzie tak samo. Obraz podczas oglądania filmów zatrzymuje się, przycina, gaśnie i pojawia się z powrotem itp. - porostu nie idzie obejrzeć nic.

Próbowałem już oglądać przez All Playera, SubEdita, dołączony do kodeków Media Player Classic, znajomy przyniósł mi program Power Dvd i dalej to samo.

Zainstalowałem kodeki K-Lite 417f jak i 445 - dalej to samo, próbowałem ffdshow`a - to samo ( za każdym razem dodatkowo instalowałem Real Alternative 182)

Sterowniki do karty graficznej instalowałem po kolei: dołączone do karty graficznej --> 175.16 --> 178.24 --> i na koniec 181.22.

System zainstalowałem na nowo i upewniłem się, że wszystkie sterowniki są dobrze wgrane.

Niestety takie dziwne zachowanie powtarza się do tej pory.

Czy wie ktoś jaka możne być przyczyna takiego zachowania się grafiki i czy jest jakiś sposób by temu zaradzić??

Proszę o pomoc.

zainstaluj jakiś program do pomiaru temperatury podzespołów np. EVEREST ultimate edition sprawdź temperatury podczas gry jeżeli wartości nie przekraczają 60*C to jest ok z tym że karta graficzna może mieć więcej(a podczas gry pewnie tak będzie) lub przyczyna leży po stronie zasilacza który delikatnie mówiąc nie jest najwyższych lotów i może nie wyrabiać z tą grafiką dlatego postarałbym się sprawdzić kompa na innym mocniejszym zasilaczu (markowym) i zobaczyć czy problem nadal występuje

przy takim zestawie , taki zasilacz… ?

dysponujesz jakimiś funduszami?

Po pierwsze ,słaby zasilacz , 2. płyta główna nie nalepszej “jakości” ,3. sprawdzić nagrzewanie się chipsetu grafiki , chipsetu płyty gównej ,pamięci.

Ewidentnie zasilacz :slight_smile: jak na moje oko :), im bardziej obciążony sprzęt tym więcej pobiera prądu. Sprawdź na jakimś markowym 450W a najlepiej 500W.

minox a może od razu 1kW?

Do tego sprzętu starczy markowy 350W zasilacz, jak ktoś planuje modernizacje to wtedy może wziąć mocniejszy zasilacz. Minimum do tego sprzętu to Modecom 350W (nie Feel). Przed zakupem pożycz od kogoś porządny zasilacz i sprawdź czy to pomoże.

PerunsWolf , jaki zasilacz ?? Pożycz od znajomego jakiś zasilacz minimum 350W i sprawdź czy komputer będzie chodził normalnie, jeżeli nie to możesz kupić Modecom MC 350.

http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/101279

http://www.allegro.pl/item549368386_zas … decom.html

Planuje właśnie kupno nowego zasilacza karta graficzna ma na pudełku napisane 400w jako minimum. dziwi mnie jednak Fakt ze gra ma problem z lineagem (gra chodzi elegancko na kartach gf 6 i 7 series) a w farcraya 2 na maxa chodzi bez zarzutu ;/

Otwórz obudowę spisz na kartkę nazwę obudowy i podaj na forum.

mialem podobny do twojego problem z lineage 2 na karcie nvidia 8600 gts. wszystko chodzilo ladnie pieknie pod wiedzminem, na ustawieniach na full, a w lineage na najnizszym poziomie detali nie dalo sie grac. wyskakiwaly artefakty co chwile, mimo ze temperatura byla w normie (57 - 65 stopni). pomagalo przelaczanie co chwila (alt+p) ale tez na krotka mete. w koncu zdenerwowany ta zabawa wymienilem karte na radeona 4850 i jak do tej pory najmniejszych problemow nie uswiadczylem. moim zdaniem to wina karty, ale probuj, mam nadzieje ze to cos innego.