Łamanie hasła Windows 7 pro

Witam.

Potrzebuje podpowiedzi jak poradzić sobie z hasłem administratora Windows 7 pro.

Do tej pory próbowałem tęczowych tablic do 1GB (wiem trochę małe, ale zabrakło miejsca i czasu; pewnie przetestuje większe). Hasło użytkownika 6 znaków odkryło momentalnie, ale to akurat znałem - admin pozostał niewzruszony.

Podjąłem też próbę wyzerowania hasła ‘chntpw -u Administrator SAM’ oraz zmiany hasła na nowe. Obie te próby chociaż zakończone bez błędów nie nadpisały ww. pliku Windowsa co mnie dziwi i tutaj pierwsze pytanie dlaczego tak się dzieje?

Google wypluwa mnóstwo programów do łamania haseł, ale wolałbym uniknąć sytuacji w której hasło poznam nie tylko ja, ew. zadomowi się u mnie jakiś niewidoczny gość ponieważ jest to komputer firmowy.

Kolejne pytanie to czy po usunięciu plików z hasłami (SAM) Windows się obrazi i przestanie rozmawiać?

Do tej pory korzystałem z Kali Linux 1.0.9a i wolałbym pozostać przy nim rozwiązując mój problem.

próbowałeś tego :arrow: http://www.howtogeek.com/96630/how-to-reset-your-forgotten-windows-password-the-easy-way/ ??

Co do tablic tęczowych są ich terabajty, tylko komu by się chciało to wszystko ściągać i magazynować :stuck_out_tongue:

Potrzebujesz poznać hasło, czy wystarczy że je obejdziesz/zmienisz?

Wystarczy płyta instalacyjna Windows 7 by sobie nadać prawa admina i zmienić hasła dowolnym userom  :slight_smile:

@drobok Genialne w swojej prostocie! :slight_smile: Wiedziałem, że coś próbuje przekombinować. Wypróbuje to w poniedziałek z rana :smiley:

@bachus Wystarczy mi możliwość usunięcia/zmiany hasła. Kiedyś sam tam ustaliłem jedno, dał bym sobie paznokcie poobcinać że wpisuje prawidłowe! ale nie działa więc muszę zrobić to inaczej :wink: