Łamanie Regulaminu - łamanie prawa

Skoro autorzy programu alcohol 120% stworzyli go takim, że potrafi kopiować zabezpieczone płyty to chyba nie ma co robić z tego tajemnicy. Poza tym istnieje coś takiego jak kopia bezpieczeństwa gry lub programu, więc taki program jest w sam raz. Nie rozumiem jaki masz w tym problem, w sieci jest pełno informacji o tego typu programach i jakoś nikt nie krzyczy o łamaniu prawa. Admini powinniście dziękować, że nie chce od was kasy za przedłużenie terminu skargi do w\w instytucji :stuck_out_tongue:

Z tego co się orientuje to w Polsce dozwolone jest tworzenie jednej kopi zapasowej jeżeli chodzi o oprogramowanie. Na tej zasadzie można by zakazać używania wszelkiego rodzaju sieci p2p… a przecież min. dzięki nim można szybko ściągnąć linuksowe dystrybucje, czy inne wolne oprogramowanie.

Z takimi tekstami to chyba bezpośrednio do administracji, bo co zwykłego użytkownika forum interesują twoje rozterki? ![-o<

To jak mają to opisać?? “Program pozwala zrobić kopię zapasową płyty, nawet wówczas kiedy producent oprogramowania zapomniał, że możesz chcieć to zrobić” ?? Czasem nawet czytając licencje jakiegoś programu, znajdzie się tam wpis, że można utworzyć płytę zapasową, natomiast sama płyta jest zabezpieczona?? Niestety z racji różnorodnosci prawa w różnych krajach producent oprogramowania nie jest w stanie przygotować go zawsze tak jak powinien na dany rynek - dlatego nikt nie krzyczy, że istnieją takie programy.

A może administracja serwisu powinna zadzwonić do tej samej organizacji?? -> post2357211.html#p2357211

Administracja, jak na taki duży serwis, dba doskonale o przestrzeganie regulaminu.

Wiesz co galy1, rozśmieszasz mnie. Najpierw 3 razy założyłeś/aś 1, ten sam temat (jak uruchomić Maxa Payne na Windows XP), a teraz robisz aferę o to, że na dobrychprogramach jest Alcohol 120%. Niedługo zobaczymy temat o Daemon Toolsie i innych :lol: .

Alcohol został zrobiony właśnie po to, aby można było zrobić sobie kopie zapasową SWOJEJ płyty, która jest zabezpieczona, a wg. Polskiego prawa jest to legalne.

Jak widać dla Ciebie tego typu programy służą tylko i wyłącznie do otwierania pirackich wersji programów :roll: .

A jeżeli powiem, że ściągnąłem Linuxa jako obraz iso i chcę go zamontować używając Alcohol 120%, to to jest nie legalne, piractwo? Nie rozśmieszaj mnie…

galy1, co do programu Alcohol, to sam program nie jest nielegalny - przynajmniej w naszym kraju.

Backup płyty nawet zabezpieczonej też sobie można w większości przypadków legalnie zrobić o ile jest na własny użytek i nie puszcza się softu dalej w obieg.

Poza tym wyraźnie jest napisane

Jak chcesz straszyć i skarżyć, to proszę Onet http://programy.onet.pl/70,81,9766,Al … gramy.html

WP http://tech.wp.pl/cid,18762,i,alcohol-1 … caid=19149 i wiele innych.

Idąc tym tropem trzeba by było większość softu usunąć, bo sporo może służyć do łamania prawa - nie mówię nawet o snifferach, skanerach portów etc. Zwykły notatnik może do tego posłużyć. A linuksa tyo już powinni chyba zdelegalizować i za uzytkowanie na karę śmierci skazywać.

Co do nadużyciaw komentarzach czy też na forum -no to od tego jest funkcja raportowania, zawsze tez mozna puścić pw do moderatora czy admina! Ale wybacz, takie groźby na forum publicznym to żenada.

Piszesz o przestrzeganiu regulaminu, to zobacz punkt 2.17 :stuck_out_tongue:

Ale ja doskonale znam regulamin forum i nie muszę go przeglądać n-ty raz. Temat też przeglądałem i nikt tam bezpośrednio nie podaje linków do pirackich gier (nawet jeśli tam są - mogą do być wersje demo), tylko do emulatorów. A to ma znaczenie. Podam komuś linka do Ubuntu na torrenty.org to podaję mu linka do piratów, bo tam są pirackie programy tak? Na to wychodzi wg Twojego rozumowania.

Ja, i kilka osób przede mną, napisaliśmy do czego służy Alcohol i wypowiedzieliśmy się w całej sprawie. Więc

Głodnemu chleb na myśli…

Czy w takim razie chcesz, żeby z DP zniknęły wszystkie programy P2P? Za ich pomocą również można ściągać pliki niezgodne z prawem.

Zauważ, że jest to regulamin forum, a nie vortalu. Regulamin vortalu masz tutaj:

http://www.dobreprogramy.pl/OVortalu.html#regulamin

Ale regulamin forum tyczy się tylko forum a nie Vortalu, na którym udostępniane są programy. Chcesz być kapusiem to proszę bardzo idź kapuj ale po co zawracasz nam głowę?

Ciekawy jestem czy Ty masz w 100% wszystko legalne, bo często jest tak, że nieświadomie łamiesz prawo i możesz sam nie wiedzieć, że coś jest u Ciebie nielegalne będąc pewnym, że posiada się wszystko na legalu. Podejrzewam, że gdybyś miał kontrolę to na pewno by coś wynaleźli niezgodnego z licencją. Poza tym najczęściej krzyk podnoszą hipokryci, którzy chcą wytknąć błędy innych.

To wygląda trochę inaczej. Jeśli licencja na program zezwala, to można wykonać jedną kopię zapasową, lecz teoretycznie wg polskiego prawa, kopia taka jest nielegalna, mimo tego że licencja na to zezwala, jeśli jest zbędna do działania samego programu.

Pozdrawiam!

galy1 , idąc Twoim tokiem rozumowania, wycofajmy ze sklepów noże, siekiery, młotki, łańcuchy, bo równie dobrze można nimi ukroić kromkę chleba, narąbać drzewa na opał, wbić gwoździa, czy też przywiązać mućkę na kołku, jak i dokonać zabójstwa.

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Tymi linkami do gier się nie interesowałem więc się nie wypowiem, ale skoro temat istnieje 2 lata tzn. że jest z nim wszystko OK. Znając podejście adminów DP do piratów już by go dawno nie było gdyby łamał prawa. Admini nie łamią prawa, bo jest to oczywiste, że program ten służy do kopiowania płyt. Sam autor programu nawet o tym pisze. Poza tym w ostrzeżeniu napisali-“Wykonywanie kopii płyty może być niezgodne z licencją producenta (wytwórni) i/lub polskim prawem!” Każdy tego programu używa na własną odppowiedzialność.

A czy tam jest napisane, że regulamin forum dotyczy vortalu? Przecież ten link jest nawet w paragrafie “Forum dyskusyjne”.

Szanowny Kolego, dobrze zrobiłeś, że zgłosiłeś ten temat .

Temat idzie do weryfikacji, a żadnych próśb o wydłużenie pisać nie będę

No i co, redakcja ma wkleić tego warninga jeszcze raz od siebie?

Dalej nie zmienia to faktu, że program jest legalny - a to, że ktoś może go też używać do piracenia to już nie wina producenta, czy wortalu, a tego pirata.

Jak Cię wytrzaskam młotkiem po baniaku, to czyja będzie wina? moja czy producenta/sprzedawcy młotków ??? Młotki też są nielegalne bo mogą posłużyć do przestępstwa???

Alcohol nie znajduje się na wortalu, link prowadzi do strony http://mirror1.free-downloads.net/3/Alc … 8.7612.exe -czy to jest serwer dp?

A pytałeś o sniffery, no a Wireshark http://www.dobreprogramy.pl/Wireshark,P … 13025.html, CommView http://www.dobreprogramy.pl/CommView,Pr … 12985.html, skaner Nmap http://www.dobreprogramy.pl/Nmap,Progra … 13009.html i wiele innych, to co? :stuck_out_tongue:

Baaaa, przeciez na wortalu znajduja się też kompilatory - a jak ktoś pobierze i wirusa napisze??? :smiley:

Przy takiej interpretacji regulaminu, na dp nie miałoby prawa być takich programów, jak nawet Mozilla Firefox czy Internet Explorer. W końcu za ich pomocą można ściągać pirackie pliki.

Yyyyyyyyyyyyy, czekaj bo sie pogubiłem. To skoro jednak sam nie przeczysz temu że program jest jednak legalny, to o co właściwie Ci chodzi? Może się zdecydujesz?

Lepiej zadania byś wziął i odrobił, zamiast wylewać tu swoje żale.

Chodzi o ten żółty kwadracik :stuck_out_tongue:

galy1 - zgłosiłeś temat do sprawdzenia.

Zamiast ogólników mogłeś również zamieścić konkretne, znalezione przez Ciebie

linki, naruszające regulamin - to przyspieszyłoby znacznie pracę Moderatorów.