LAN-co zrobić by połączyć się z internetem

(Hitman A47) #1

Hey. Od jakiegoś czasu próbuję połączyć się z siecią LAN (akademicką). Po podłączeniu kabla pobiera się adres sieciowy. Po chwili pojawia się jednak komunikat, że istnieje ograniczenie lub brak dostępu do sieci. Ikonka lokalnego połączenia znika z paska. Komputer po sprawdzeniu w panelu nadal figuruje jako podłączony, dostępu do internetu brak. To samo przy wyłączonej zaporze windowsa. Ustawienia TCP/IP i DNS mam domyślne.

1) skoro nawiązuje połączenie oznacza to, że admin sieci ma mój nr MAC? (wypełniałem ładnie papierek, mógł zaginąć)

2) czy to, że laptop zaliczył niewątpliwie parę upadków może mieć wpływ na kartę sieciową? (cała reszta jest sprawna)

3) skanowanie hijackiem i innymi programami mówi mi, że komp mam czysty. problem może leżeć gdzieś w ustawieniach? wydają się okej

Jaki może być powód braku realnego połączenia z siecią, tudzież braku dostępu do internetu? Wybieram się do kierowniczka akademika, ale wątpię, że ona mi coś na to zaradzi. Jeśli ktoś coś wie, niech napisze. Szperanie w sieci nie dało mi żadnych rezultatów :?

(Adrian Tomaszewski) #2

Admin blokuje ci mac

I nie wpuszcza cie dalej na net.

Polączenie jest ale ograniczone wiec tylko do admina z tym

Żeby dodal twój mac do rutera serwera.

(Hitman A47) #3

dzięki, chyba z tym pójdę, najwidoczniej w świecie papierek się zawieruszył

sprawdzam sobie mac i mi się dubluje karta +mac, dwa razy to samo, może być potem problem?

(Adrian Tomaszewski) #4

Nie nie powinno byc problemu Podaj adminowi mac karty Ethernetowej i po problemie będzie