[lan] karta sieciowa/adres fizyczny MAC (?)

czesc,

na poczatek wspomne, ze na sieciach sie specjalnie nie znam i juz przeszukalem forum, ale nie znalazlem odpowiedzi

problem jest nastepujacy: u kumpeli w akademiku “nagle zabraklo netu i ciagle pojawia sie chmurka, ze kabel sieciowy jest odlaczony” :wink:.

jak sprawdzilem karta sieciowa co chwila pokazuje, ze polaczono, po czym znowu, ze kabel sieciowy odlaczony. myslalem, ze rzeczywiscie cos z kablem, pozyczylem switcha i podlaczylem ja przez swoj kabel. u mnie net dzialal u niej nie, czyli problem z samym kablem wykluczony.

mamy siec lan, przy czym z tego co wiem admin poprzypisywal numery IP do adresow fizycznych kart sieciowych. sprawdzilem jej adres fizyczny MAC - okazalo sie, ze adres to same literki F (FF-FF etc.), co wydaje mi sie troche dziwne. komp nie pinguje, nie widzi niczego w sieci lan. co to moze byc? bede wdzieczny za info

aha. probowalem tez szukac we wlasciwosciach karty, ale nie ma opcji, by zmienic adres fizyczny.

a próbowałeś przełączać użytkowników w switchu. Róznie poprostu kombinując (odłączając siebie, połączając innych czy podłączając tylko siebie itp.)

tak, jednak nie sadze, ze tu lezy problem, za to. jestem co raz bardziej przekonany, ze to problem z karta sieciowa. otoz przywrocilem jej system do stanu sprzed kilku dni. co prawda netu dalej nie ma za to zmienil sie adres MAC, tym razem byly same “F” a na końcu dwie inne literki QC czy cos takiego. w kazdym badz razie cos uleglo zmianie. teraz to juz w ogole zwariowalem i nie wiem o co chodzi.

moze przepinij kartę do innego gniazda moze to pomoze

dzieki, ale juz pisalem, ze ta sieciowka NIE MA mozliwosci manualnego ustawiania adresu…

Użyj więc programu do zmiany MACa np.: http://www.klcconsulting.net/smac

lub http://www.wardriving.pl/new.php?nr=94

Programowo można zmienić adres MAC każdej sieciówki, jak to wskazuje adpawl.

Poza tym, problem wskazuje na kartę sieciową, więc dlaczego nie spradziłeś karty sieciowej podobnie jak przewód.

Sprawdź kartę w innym kompie, jeśli jest uszkodzona to koszt 15-20 zł nie jest chyba problemem.

:okulary:

dzieki adpawl i gold finger