LAN na radiówce


(Vicus7) #1

Witam. :wink:

Mam takie pytanie do Was, chcieliśmy zagrać z kumplami lana po 5 w cs`a na internecie radiowym, wcześniej graliśmy na neostradzie i było dobrze...

Będą na radiówce lagi, wysokie pingi? Pytałem się dostawcy internetu i powiedział że da się tak grać, ale trzeba mieć router z "AP". Wie ktoś może o co kaman? :>


(Drobok) #2

AP <- pkt dostępowy. Bez zewnętrznego ip będziecie musieli stworzyć virtual lana np przez hamachi. Wg mnie lagi będą dość spore jak ktoś z was postawi serwer. Chyba, że będziecie grali na zewnętrznym :slight_smile:

Jeśli jesteście blisko siebie (w zasięgu wifi), możecie właśnie skorzystać z ap by pograć bezproblemowo z dużą przepustowością. Opisz dokładniej jak graliście na neo :slight_smile:


(Vicus7) #3

Wszyscy byli w jednym pokoju i kablem podłączeni do routera, prócz jednego bo był podłączony przez wi-fi.


(Drobok) #4

Jak masz ten router co kiedyś to będzie tak jak kiedyś :slight_smile:

A jak nie masz go to napisz co masz teraz :slight_smile:


(Vicus7) #5

1,5Mbps na takim łączu będziemy grali, no w nocy będzie 3Mbps, i będzie to na 5 komputerów, jak myślisz pingi będą duże? a co do routera to będzie taki sam jak był na neostradzie.


(Drobok) #6

Jak ktoś z was postawi serwer to nie liczy się twoje łącze, tylko prędkość przesyłu danych przez kabel (ta się nie zmieniła). Jak chcecie grać w sieci zewnętrznej to mogą być spore pingi :slight_smile: