Lan nie działa........odłączony kabel ;/

Witam mam następujący problem.

Mam 2 kompy:

  • Athlon2800+ (64 bit), 512DDR, Radeon X700, Asus K8N4E z lanem 1Gbp/s, Maxtor 250Gb, Neostrada 512(Sagem)

-Pentium166, 128 SD, Seagate 4Gb. lan: Olicom Token-Ring

Po podłączeniu kabla(skrosowanego) żaden z komputerów nie zareagował. Na każdym wyświetla się iż kabel sieciowy jest odłączony.Oba kompy były konfigurowane na wiele sposobów ale nie przynosiło to rezultatów.Na jednym i drugim zainstlowany jest Xp prof. z Sp2 ( różne klucze) 8) Proszę o pomoc. Może należy zastosowac switha albo huba. :twisted:

ps. czy ma znaczenie która wtyczka jest gdzie podpięta(od kabla), zamieniałem i konfigurowałem i nic :-x

Tak na pierwszy rzut oka, to wtgląda mi to na uszkodzony kabel lub gniazdo w sieciówce.

:o no nie ten komp to pewnie wieczność ładuje windowsa , ale do żeczy , najlepszym wyjściem bedzie zastosowanie modemu neostrady z 2 lub wiecej portami RJ 45 , i standartowe (nie skrosowne) kable , wtenczas na tym słabym kompie bedzie można zainstalować obojetnie jaki system , odpowiedni do tego staruszka np win 95 lub 98 , tak wogóle podłanczanie kompa do netu poprzez 2 karty sieciowe i kable skrosowane jest troche skomplikowane , i nie zawsze chce działać , jeżeli dalej chcesz kombinować na krosach to do pierwszego kompa z modemu do sieciówki pierwszej podłanczas standartowo zrobionym kablem , dopiero do drugiego kompa z drugiej karty sieciowej podłanczasz kablem skrosowanym ale czy to zadziała na neo to nie mam pojęcia.

Witam wszystkich!

@Zbych1 nie dosyć że orty sadzisz jak rolnik ziemniak to jeszcz piszesz takie bzdury że aż litość człowieka bierze.

Wyobraź sobie że takie coś ma swoją nazwe i jest to ni mniej ni więcej tylko modem z wbudowanym routerem i przełącznikiem.Jak już doradzasz to trzymaj się przynajmniej poprawnej terminologii.

A przy podłączeniu bezpośrednio dwóch komputerów obowiązkowo musi być na obu XP?Co ma piernik do wiatraka?System ma tutaj najmniejsze znaczenie.

Jak wetknięcie dwóch wyczek i zaznaczenie kilku opcji jest dla Ciebie zbyt skomplikowane to nic tylko gratulować…Pozim skomplikowanie tego jest jak równanie z jedną niewiadomą licealisty.

Dalszej Twojej wypowiedzi kompletnie nie rozumię więc sie do niej nawet nie odnosze.Jednym słowem masło maślane.


@macin_blacha Jeżeli jesteś pewny poprawności wykonania kabla to jedyną przyczyną może być uszkodzenie jednej z sieciówek.Karty muszą się “widzieć” zaraz po włączeniu zasilania (powinny zapalić się diody na nich) w komputerach.Choć tutaj przyczyna może być jeszcze inna ale z góry uprzedzam że to tylko moje przypuszczenie.

Nigdy nie miałem do czynienia z kartami 1Gb/s i nie wiem jak jest z ich kompatybilnością “w dół” czyli 10/100Mb/s.Może w BIOSie trzeba coś przestawić?

Zaznaczam że są to tylko moje przypuszczenia.

Ps.Z tym XP na P166 to faktycznie lekka przesada :slight_smile: .Aż dziw że udało Ci się go zainstalować.