LAN - problem

(Jharla) #1

mam dwa komputery polaczone skrosowana skretka w celu udostepnienia polaczenia internetowego i wszystko jest ok dziala jak nalezy

problem w tym ze nie widz tych komputerow w otoczeniu sieciowym ani na jednym ani na drugim ... dlaczego ?

(Jimek) #2

Domyślam się (bo z posta się nie dowiedziałem), że masz WinXP. U mnie za 5-6’tym razem zadziałało, za pomocą “Konfiguruj sieć w domu lub w małej firmie”. Tam wybierasz co i jak. Później smiga! Jeżeli jednak nie zadziała, to popróbuj inne konfiguracje (to u mnie był ten 5-6’ty raz ;))

(Jharla) #3

tak 2 kompy z WinXP

ale co z konfiguracja przerobilem juz pare razy i nic

(Pphu Orion) #4

Witam

Na 1 kompie gdzie jest internet powinno być ustawienie adresów IP np. takie: 192.168.1.1 lub 192.168.0.1, (może być też 10.1.1.1), maska podsieci 255.255.255.0, nie ustawiona brama. Na 2 kompie IP: 192.168.1.2 (lub odpowienio 192.168.0.2; 10.1.1.2).

Na kompie 1 musi być włączone udostępnianie połączenia internetowego innym.

Ale to jak piszesz działa OK. Więc dalej, oba kompy powinny mieć taką samą grupę roboczą, nazwa dowolna np. LAN, GRUPA, MOJA; dobrze jest też normalnie nazwać kompy. Wymiana zasobów to utworzenie na kazdym z kompów katalogu o nazwie np. WYMIANA i udostępnienie tego katalogu (widoczna “łapka”) lub udostępnienie całego dysku, co nie jest najlepszym pomysłem :). Jeśli nadal nie masz widoczności zasobów w otoczeniu sieciowym, to może być potrzeba określenia sieci w ustawieniach zapory, różnie zależnie od postawionego Firewall, choć spotkałem się z problemem Panda AV blokowała zasoby sieciowe, pomagało instalowanie protokołu IPX., Zweryfikuj wszystko, powinno chodzić bez problemów.

Pozdrawiam, Juras

(Jharla) #5

oki działa juz jak pisał Kichaa zadzałało po 10 razie

pphu.orion to firewole blokowały - dzieki

teraz mam pytanie jak odpalic zdalny pulpit ?