LAN - Vista - XP przez Cross-Over

Witam. Mam taki problem. Mam laptopa z Vistą połączonego z PCtem z XP przy użyciu kabla Cross-Over. Jak stworzyć na tym połączeniu sieć LAN, i by udostępnić połączenie internetowe z PC na laptopa?

musisz kupić skrętke i zrobic i połaczyć z wtyczka rj-45 w standardzie A

Ale skrętka musi być crossowana, a potem żeby udostępnić internet na lapku z Vistą wchodzisz w Panel sterowania/ Centurm sieći i udostepniania/ Zarządzaj połaczeniami sieciowymi/ ppm na wybranym połączeniu i Właściwości/ protokół internetowy w wersji 4 podświetlasz i klikasz właściwości/ użyj nastepujacego adresu ip/ i wpisujesz ip peceta z xp ale co dalej to nie wiem więc poczekaj na inne odpowiedzi :stuck_out_tongue:

Poproś w sklepie komputerowym o SCROSSOWANY kable sieciowy.

Połącz nim oba komputery.

W Viście:

  • Start -> Panel sterowania -> Centrum sieci i udostępniania i z menu po lewej stronie wybierasz “Zarządzaj połączeniami sieciowymi”

Wybierz ppm twoje połączenie z internetem, wybierz właściwości i zakładkę udostępnianie.

Zaznacz pierwszą opcję i OK.

Teraz PPM na połączenie kartą sieciową, właściwości i wybierz “Protokół internetowy w wersji 4” i kliknij właściwości.

Zaznacz “Użyj następującego adresu IP” i wypełnij w ten sposób:

Adres IP: 192.168.0.1

Maska: 255.255.255.0

Brama pusta.

Na dole wpisz DNS od twojego usługodawcy internetowego.

Po tym wszystkim dajesz OK i zamykasz.

W XP:

Start -> Panel sterowania -> Połączenia sieciowe

PPM na połączenie i właściwości wybierz “Protokół internetowy w wersji 4” i kliknij właściwości

Adres IP: 192.168.0.2

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.0.1

Na dole wpisz DNS od twojego usługodawcy internetowego.

Po tym wszystkim dajesz OK i zamykasz.

Po tym na obu kompach wchodzisz do kreatora tworzenia sieci tam wszystko jest dokładnie opisane więc sobie poradzisz. UWAGA! Koniecznie wpisz w obu komputerach tą samą nazwę grupy roboczej. Po wszystkim zresetuj komputery i powinno działać.

wybierz właściwości i zakładkę udostępnianie. na Viście nie ma takiej zakładki w oknie Właściwości: Protokól internetowy w wersji 4.

Są zakładki Ogólne i Konfiguracja alternatywna.

Możesz mi wytłumaczyć dlaczego tak?

Adres IP: 192.168.0.2

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.0.1

Na dole wpisz DNS od twojego usługodawcy internetowego.

Po tym wszystkim dajesz OK i zamykasz.

Ok, to teraz takie pytanie, gdzie w Viście jest kreator tworzenia normalnej sieci?.. Szukałem trochę, i jedyne opcje jakie znalazłem, zakładają że chcę stworzyć sieć wirelessową, nigdzie nie ma tak jak w XP, kreatora pod sieć na kablu.

Musi być taka zakładka, oczywiście we właściwościach połączenia z internetem.

Takie ustawienie na XP i powinno chodzić (ja tak mam i mi chodzi).

Pomyłka kliknij prawym i właściwości na mój komputer i powinna być na liście nazwa grupy roboczej. Domyślnie jest WORKGROUP.

I wtedy w XP przy konfiguracji sieci wpisz taka sama nazwe grupy roboczej co w Viscie.

Pokombinowałem raz, to w XP widać było tylko komp z XP, zaś na Viście tylko Vistę i “bramkę sieciową” czy cuś, co posiadało IP jakie wprowadziłem na XP.

Za drugim razem w XP znajdowało oba kompy, ale przy próbie wejścia na Vistę wyskakiwało “nie można odnaleźć ścieżki”, zaś na Viście widać było tylko Vistę (ani XP, ani nawet ów tajemniczej bramki)

:confused: