LAN w T-568A, czy dobrze zrobiłem?

Witam!

wykonałem przewód wg. schematu na tej stronie:

http://www.inetnj.com/doc/rj45-wiring.htm

natomiast moim zapytaniem jest to czy dobrze zrobiłem stosując format: T-568A,

wszędzie widzę ten drugi… u mnie w firmie też jest T-568B.

Zależy mi na niezawodności łącza. Niby działa, ale ile będzie działać?

Martwię się że internet może czasami nie załapywać na T-568A, bo wszędzie zawsze robiłem T-568B a dziś mnie wzieło na A…

czy ma to jakiś wpływ jak przewód ma np. długość 70 metrów, a ja zastosowałem T-568A?

Dziękuje za ewentualną odpowiedź fachowców

Nie ma co się denerwować oba standarty są prawidłowe tyle że przyjęty wszedzie jest T-568B a co długości to norma mówi że do 100metrów się zaprawia kabelki :slight_smile: Np.CISCO pozwala stosować obydwa standarty zaprawiania kabla normalnego :slight_smile:

zaprawiłem T 568A z obu stron takie same końcówki (na początku zielone i tak dalej…).

O tyle mi zależy na niezawodności bo dane będą przesyłane do serwera (więc dużo i często).

Natomiast jeszcze zapytam, czym to się tak na prawdę różni? prócz ułożenia kabelków?

Tylko ułożeniem kabelków :slight_smile: Jeśli już chcesz mieć niezawodność zastosój lepsze kabelki np. ekranowane , z żelem zabezpieczającym przed wilgocią itp . :slight_smile:

zastosowałem ekranowany :slight_smile: ale bez żelu :slight_smile:

dzięki wielkie za odpowiedź.

P.S. oba ułożenia są tak przystosowane by “wzajemnie się ekranowały”? to tak wiedza na przyszłość :slight_smile: