LAN Windows 7 i XP

Witam serdecznie

Męczę się z pewnym problemem od jakiegoś czasu. A mianowicie:

Posiadam 2 komputery:

Stacjonarny na Windows XP Prof SP3

Laptop na Windows 7 Ultimate

Pod stacjoanrny podpięty jest Router TP-LINK W8960N, a laptop łączy się poprzez WIFI.

Internet jest na obu kompach i pod tym kątem jest OK, komputery widzą się po LANie lecz jak próbuję z laptopa(Windows 7) wejść w katalog udostępniony na XP to wywala błąd: “Nie masz uprawnień do przeglądania tego zasobu sieciowego, skontaktuj się z administratorem tego serwera aby uzyskać prawa dostępu, za mało pamieci serwera do przetworzenia tego polecenia.” Dodam że oba komputery pingują się wzajemnie bez problemu. Przeglądanie zasobów Windows XP—>Windows 7 działa bez problemu. Grupa robocza jest ta sama na obu kompach, uprawnienia ponadawane. Wiem że temat był przerabiany na necie ale nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Po świeżej instalacji obu systemów LAN działał OK.

Słyszałem coś o jakiś poświadczeniach w windowsie ale nie wiem dokładnie o co chodzi i jak się to ustawia.

Proszę o pomoc.

Z góry serdeczne dzięki.

spróbuj utworzyć drugiego użytkownika z adminem i zmienić tamte konto na admina i pójdzie dobrze dalej postępuj! :smiley:

A nie ma innego sposobu, bo nei chce mi się wszystkiego konfigurować pod nowym kontem administratora.

Inne koncepcje?

Konto Gość aktywne?

Pozdrawiam!

Nieaktywne. Zresztą wcześniej też było wyłączone i działało wszystko OK w obie strony.

To uaktyawnij albo dodaj użytkownika do grupy Goście.

Pozdrawiam!

mojzesz036 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat.

viewtopic.php?f=16&t=394978