LANowanie


(Kapitan_Cid) #1

Witam

Chciałbym dowiedzieć się czy można zablokować (i w jaki sposób) wejścia na niektóre strony (te z dealerami, pornografią itp.), mojej koleżance i jej braciom (szczególnie im) w sytuacji, gdy założona jest Sieć lokalna na 2 kompy a mój komp jest serwerem udostępniającym połączenie internetowe, jej kompowi, chciałbym się dowiedzieć czy jest program, który umożliwiłby podzielenie i tak słabego łącza, jakim jest standardowe połączenie modemowe TPSA na 2 równe części.

I jeszcze mała sprawa. Ma dysku mam przygotowane strony html z informacjami, z jakim stanie jest mój CPU (czy jest podłączony do netu, czy nie w danej chwili) chcę, aby te informacje wyświetlały się na jej stronie startowej przeglądarki, w zależności od tego, co dzieje się aktualnie z servem. (Podaję przykład: jeżeli mój serv będzie miał odcięty dostęp do netu to wtedy, kiedy ona otworzy przeglądarkę ujrzy odpowiednio zapisaną informację w postaci strony html, która mówi o tym że połączenie z Internetem nie jest dostępne)

Dziękuję za uwagę


(lazikar) #2

Jeżeli chodzi o zablokowanie niektórych stron to Norton internet security ma możliwość blokady stron.(Kontrola Rodzicielska) Ale jest to niestety program platny i dosyc drogi.:frowning: Mozna wypróbować.:?:

A do podzielenia łacza można wykorzystać Kerio WinRoute Lite 4.2

Darmowa wersja tego programu była dostępna w Komputer Świat Expert nr.5/2003 Egzemplarze archiwalne do nabycia: http://www.komputerswiat.pl/informacje/ ... p0503.html :smiley: :smiley:


(Riven) #3

Starsza wersja (darmowa) programu IProtectYou uchroni przed przeglądaniem stron

WWW o niewłaściwych/niepożadanych treściach.

Po prostu będziesz miał możliwość blokady na hasło witryn, jakie ustawisz za szkodliwe.

Na tej stronie znajdziesz link do downlodu: