Laptop 12" do 3500 zł

Witam,

waham się między dwoma konkretnymi modelami w miarę niewielkich laptopów o matrycy 12":

  • Acer TM 6292-603G32N

  • Lenovo V200

Moim zdaniem parametry obu modeli wskazują na korzyść Acera. Póki co mam jeden laptop tej marki, więc sama firma mnie nie przeraża. :stuck_out_tongue:

Powyższy sprzęt będę wykorzystywał głównie do zadań biurowych: pisanie, webmastering, obróbka grafiki (głównie fotografia). Dlatego też zależy mi na wyjściu dla drugiego monitora.

Stawiam też na jego mobilność (w tym przypadku waga) i długą żywotność na baterii.

Chętnie wysłucham opinii posiadaczy ww. sprzętu.

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam! :slight_smile:

Nie bierz przypadkiem Acera. Lenovo V200 jak najbardziej, jest to bardzo dobry laptop godny polecenia.

A dlaczego Acery niby gorszę? Proszę choć o jeden konstruktywny argument. :slight_smile:

Bo zauważyłem, że wytworzyła się taka niekorzystna opinia, a jakoś nigdy nikt tego nie potrafi uzasadnić.

Tak jak się niby mówi, że lustrzanki canona są lepsze od innych, a to w rzeczywistości guzik prawda. Lustrzanki o zbliżonej kwocie reprezentują w praktyce podobne parametry, podobną jakość, podobny efekt końcowy - zdjęcia.

marka to marka, to jak z butami nike i niki, dajesz drugie tyle kasy ale wiesz w czym chodzisz, wiesz że się nie rozleci za kilka miechów a jbc masz gwarancję. Osobiście powierzył bym swój komfort pracy w doświadczenie jakiejś znanej firmy, no ale zrobisz jak uważasz.

nie wydaje Ci się że do biura i grafiki 12 cali to malizna ??

może lepiej coś takiego :

http://www.emobilne.pl/product_info.php … ts_id=1082

albo kiego

http://www.mcomp.com.pl/product_info.ph … _id=262900

dlaczego Acer jest zły? No więc podam ci przykład mojego kumpla. Pękła mu obudowa przy zawiasie. Wchodzi do serwisu komputerowego i mówi, że pękła mu obudowa przy zawiasie i chciałby wymienić. Na to serwisant, nie pytając o nic więcej, nawet o markę laptopa: Acer, obudów nie mamy, 180zł, będą pod koniec kwietnia.

To chyba o czymś świadczy :wink:

Hm, no dzięki, już jakieś konkrety. :slight_smile:

Co do samego laptopa to musi być w miarę niewielki, bo chodzi mi przede wszystkim o mobilność. I tak do robienia grafiki podczepię sobie jakiś zewnętrzny monitor.

W dniu 26.04.2008 , o godzinie 19:45 został dopisany post przez ratajczyk

Hmm, zakupiłem tego V200, niby wszystko ok pod względem jakości wykonania, tak jak mówiliście, ale…

No właśnie to ale. Po pierwsze z przyczyn programowych nie działał napęd DVD (nie był w ogóle wykrywany przez system, trochę się namęczyłem, żeby wyeliminować ten problem), po drugie pojawiły się na matrycy dwa martwe pixele, które oczywiście nie podlegają reklamacji.

A na starym Acerze, odpukać, nigdy nie było takowych problemów…

Coż, jednak lenovo, to jednak nie IBM…