Laptop 1800-2000 zł - 13" (ew. może 15") - specyficzne wymag

Witam. Chciałbym kupić laptopa w kwocie 1800 zł - 2000 zł (maksymalny pułap to 2000 zł, male tylko jeśli będzie się powiedzmy opłacało dokładać te 100-150 zł).

Wielkość matrycy raczej 13", ponieważ chcę aby to był złoty środek między netbookiem a wydajnym notebookiem, chyba, że np. w tej kwocie 13" nie dadzą takiej wydajności jak 15".

Z wymagań:

  • BRAK SYSTEMU - mam z MSDNAA co tam chce więc problemu nie ma a na kwocie za laptopa może zaważyć znacząco

  • wydajność optymalna do ceny (nie ma ukierunkowania czy to na gry, czy to na filmy czy do pracy biurowej, więc chciałbym znaleźć coś optymalnego jeśli chodzi o wydajność w tej cenie, najwięcej będę na tym przeglądał internet, pakiet office, jakieś programy inżynierskie, reszta umiarkowanie mniej, czyli nie chcę żeby karta graficzna była jakaś słaba - jakiś film HD czy coś fajnie byłoby obejrzeć - ale nie chcę też na nim grać jakoś specjalnie, więc bardziej istotny jest dysk, procek i ram, natomiast karta mniej, ale nie bez znaczenia)

  • bluetooth

  • wifi

  • super by było jakby była matowa matryca, ale jeśli nie będzie to “lusterko” też może być w ostateczności lub jeśli laptop z matową matrycą będzie gorszy niż ten z “lusterkiem” :wink:

  • dobry czas pracy na baterii (wiadomo, że chodzi o coś optymalnego, bo 10h nie uzyskam, ale żeby laptop był w miarę mobilny, to ta bateria mogłaby troszkę potrzymać)

  • napęd CD/DVD - jakby był z nagrywarką to super, ale jeśli będzie coś bez napędu lecz warte uwagi to trudno

  • czytnik kart pamięci

  • złącza typu HDMI, rj45, usb itp. oczywista oczywistość

  • marka w zasadzie bez znaczenia, aczkolwiek jakichś awaryjnych modeli czy marek nie chcę (wiadomo, że coś tam się zawsze u każdej marki trafi, ale to normalne)

  • waga w sumie bez znaczenia, ale jak mówię, fajnie byłoby aby to był 13" a nie większy, bo 15" są już sporo większe a chodzi o mobilność

  • miłoby było jakby w miarę cicho pracował (oczywiście tak jak powtarzam w w/w punktach wszystko w normalnych granicach, bo bezdźwiękowej pracy to nie uzyskam, wiadomo)

  • gwarancja - fajnie by było 3 lata, aczkolwiek jak będzie 2 to nie ma ciśnienia - ZDAJE SOBIE SPRAWE, ŻE TEN PUNKT CIĘZKO BĘDZIE SPEŁNIĆ, ALE WYMIENIAM GO, ANUŻ SIĘ UDA :wink:

I to chyba tyle z wymagań, zdaję sobie sprawę, że ciężko jest znaleźć urządzenie idealne, ale jeśli jest coś co spełnia wszystkie lub prawie wszystkie moje wymagania to świetnie.

Jeśli bym kupował, to raczej ze sklepu internetowego ew. allegro, aczkolwiek po sklepach typu saturn czy inne też się przejdę, dlatego prosiłbym o linki do dobrych i pewnych sklepów

gdzie taki sprzęt mogę kupić. Z góry dzięki i pozdrawiam.

Osobiście polecam ten sklep:

http://www.x-kom.pl/c/159-notebooki-netbooki-laptopy.html

Jak pewnie zauważyłes mają na Allegro wystawioną masę notebook’ów…

To może HP 4530s? http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-HP … 814.0.html

Nie wiem czemu ale HP mnie nie przekonuja, dwoch znajomych ma HP jakies nowsze i nie dosc ze sa glosnawe to jeszcze sie grzeja.

Przegladam siec i martwi mnie to ze nie znajde niczego ciekawego co spelnia moje wymagania i ma 13"… Wolalbym cos mniejszego niz te 15" no chyba ze jednak tylko 15" cos z tego rozmiaru spelni moje wymagania.

Prosilbym wiec cos innego niz HP i Acer (chyba, ze sposrod Acerow cos sie znajdzie ciekawego).

Znalazlem ciekawa oferte tutaj: http://allegro.pl/asus-x54hy-x45-i3-233 … 12727.html

Co mozecie powiedziec o parametrach? Jak na moje oko to slaba bateria (nie wiem czy znajde w tym przedziale lapka z lepsza bateria, tj. wiecej mAh i np. 6 komorowa.

Przeczytaj sobie lepiej licencję…

Nie wiem o co Ci chodzi… Mam mozliwosc pobrania z MSDNAA systemu wiec nie potrzebuje go kupowac. Proste i logiczne, nieprawdaz? To tyle jesli chodzi o offtopic w tym temacie

Nie jest proste – używać go możesz praktycznie tylko do nauki, a nie jako system do codziennej pracy. Korzystając z niego na codzień do zwykłych zastosowań złamiesz licencję, czyli w zasadzie i tak nie korzystasz legalnie z systemu.

Wasacz , błagam Cię, doczytaj dokładnie co jest napisane w licencji i wtedy się wypowiadaj.

Oto fragmenty postanowienia w umowie:

oraz

Licencja jasno określa, że jedyne co jest zabronione to cele komercyjne (zarobkowe). Wszystkie inne cele są dozwolone, w tym również cele naukowe.

Na przyszłość doczytaj informację i dopiero się wypowiadaj.

I koniec już OT, bo muszę laptop wybrać, a nie słuchać nieprawdziwych informacji.

Jeśli chodzi o wymagania, to niestety ale te 15" to za dużo… Chcę czegoś mniejszego, tj. 13"-14" (14 to już maksimum). Nie chcę malutkiego netbooka 10", aczkolwiek 15" to troszkę za dużo, njabardziej optymalnym wyborem będzie coś z 13". Moje pytanie brzmi, czy dostanę cos fajnego do kwoty 1800 zł i 13", tak żeby spełniło większość moich wymagań?

Dodane 27.11.2011 (N) 15:16

Co możecie o czymś takim powiedzieć: http://www.morele.net/laptop-hewlett-pa … ea-388243/ ?

Wydaje się, że chyba znalazłem to co chciałem, aczkolwiek nie wiem jak to jest z tym HP… Awaryjność itp.

Dodane 27.11.2011 (N) 15:18

Zastanawiam się tylko, czy te 2GB pamięci RAM wystarczy?

Dodane 27.11.2011 (N) 15:32

Przeczytałem recenzję i trochę zaniepokoiła mnie głośność tego laptopa, na to narzekają w recenzji… Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym?

Jeśli codzienna praca przy komputerze to tylko praca naukowa, to gratuluję, ale zapewne tak nie jest.

EoT.

Sorry, ale trochę jeszcze poofftopuję… :wink:

Wybrałeś np. Asusa z X-Komu, który w identycznej konfiguracji z Windows 7 i Office 2010 Starter jest droższy o… 50 zł! Widzisz sens kupowania bez systemu? Ja nie…

:roll:

Dobra, więc powiedzmy jeśli różnica w cenie jest niewielka, to może być w ostateczności z systemem :wink:

Jakieś propozycje odnośnie TEMATU? 13", cena do 1800 zł, czy ten HP co podałem będzie ok, czy może jest coś lepszego w tej cenie?

Jak jest z głośnością tego modelu co podałem?

Mniejszy brat chwalonego 4530s, powinien być ok:)

Praktycznie jestem na tego HP 4330s zdecydowany, powiedźcie mi tylko, bo różnie jest napisane w różnych miejscach, czy ten model posiada złącze USB 3.0?

No i jeszcze parę pytań odnośnie tego modelu (czy też ogólnie o HP, bo róznie ludzie piszą, a ja nie mam doświadczenia zbytnio z HP), czy jest awaryjny? Jak wygląda serwis, tj. czy solidnie robią czy lipa? Słyszałem, że Dell ma najlepszy serwis, a HP?

Ten HPek 4330s ma jakieś ukryte wady, o których nie wspomina się w recenzjach a dla niektórych mogą być uciążliwe?