Laptop 2500-3000zł. Proszę o pomoc w zakupie


(Pytalski) #1

Witam!

7 lat - dokładnie 7lat minęło odkąd kupiłem mój ostatni komputer. Przez ten czas wiele zmieniło się na komputerowym rynku. Nadszedł czas aby kupić coś nowego. Tym razem myślę jednak o czymś mobilnym - klasa maturalna, zbliżają się studia, z pewnością wyjadę z domu. Zapalonym graczem nie jestem, aczkolwiek fajnie by było w przerwie w pracy/nauce zagrać w jakaś świeżą gierkę. Laptop nie musi wyglądać pięknie, bo dla mnie tak samo jak w samochodach liczy się wnętrze. Jako że są to moje ciężko zarobione pieniądze to chciałbym aby żadna złotówka nie poszła na marne - chciałbym żeby był jak najmocniejszy w sensie procesor/grafika. Dysk nie musi być duży. Dodatkowe pytanie to czy kupować sprzęt w tym tygodniu czy wstrzymać się i zrobić to np przed/po/lub w trakcie świątecznych promocji.

Czego wystrzegać się kupując laptop? Z wyborem części do stacjonarnego miałbym może mniej problemu ale nie wiem jak to z układami mobilnymi.

Czy za 3tys można spełnić moje wymagania? Jeśli tak to proszę o wszelkie propozycje.

Dziękuję i pozdrawiam!


(Longhorn2009) #2

Może Acer 5820TG albo Dell 15r.

Poprzeglądaj sobie ranking notebooków http://www.chip.pl/ranking/notebooki/no ... -windows-7 tam jest dużo modeli porównanych.

Zwracaj uwage nie tylko na podstawowe parametry ale na to ile godzin trzyma bateria (w tym acerze są to bardzo długie czasy po 5-6godz), jakość obudowy, głośność, wygoda klawiatury i gładzika etc.


(Pytalski) #3

Ten Acer całkiem przyjemny tylko troche odrzuca mnie rozdzielczość matrycy 1366x768. Liczyłem na trochę więcej. Poczytam jeszcze dokładne testy.


(kk23) #4

MSI GE600-058PL :arrow: http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/1298138, po więcej informacji na temat tego laptopa od jego użytkowników i nie tylko odsyłam do http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=27388.