Laptop a dzwięk 5.1

(Placor) #1

Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, proszę przenieść jeśli popełniłem błąd.

Mam w domu laptopa Asusa N50Vn. Z tego względu że popsuł nam się odtwarzacz DVD, jesteśmy zmuszeni podłączać lapka do TV i w ten sposób oglądać filmy.

Podłączamy kabel HDMI, wszystko jest fajnie ale mamy problem z dzwiękiem. Nie umiem zrobić tak, żeby podłączyć laptopa do kina domowego w ten sposób, abym mógł cieszyc się dzwiękiem 5.1.

Niby w laptopie jest karta dzwiękowa Intel High Definition Audio i wyjście HDMI audio, ale nie znam sie na tym tak dobrze.

Jeśli da sie na tej karcie dzwiękowej uzyskać dzwięk 5.1, to w jaki sposób?

Jeśli sie nie da, to czy musze kupic karte dzwiękową zewnętrzną? (i tak wyjdzie taniej niż odtwarzacz DVD)

(Maryś) #2

Witam,

Specyfikacja Asusa N50Vn podaje, że ma on WYJŚCIE S/PDIF.

Pozwala ono na przesyłanie między dwoma urządzeniami dźwięku zapisanego cyfrowo.

S/PDIF może być realizowane jako połączenie optyczne (kabel TOSLINK) lub elektryczne (kabel koaksjalny RCA).

Sprawdź w specyfikacji Twojego notebooka jaki to jest S/PDIF.

W amplitunerze kina domowego powinno być WEJŚCIE S/PDIF. Sprawdź jakie.

Wówczas kupujesz odpowiedni kabel optyczny lub koaksjalny i łączysz notebook z amplitunerem

kina domowego.

Niezdekodowany cyfrowy sygnał dźwiekowy zostanie przekazany do amplitunera kina domowego gdzie

zostanie zdekodowany do DD 5.1 lub DTS w zależności od sygnału i dekoderów w Twoim kinie domowym.

Życzę miłego słuchania.

(Placor) #3

Dziękuje bardzo za odpowiedź, temat do zamknięcia.