Laptop, a legalny Win XP

Wczoraj rozmawiałem ze znajomym który ma problem z Laptopem chciał bym mu wszystko wykasował i wgrał na nowo Windowsa tylko tu jest problem bowiem okazuje się że kupując laptopa nie dostał płyty z windowsem choć na obudowie ma licencję (czy jak to się tam nazywa - w każdym razie chodzi mi o tą naklejkę z kluczem)

Teraz mam takie pytanie czy można zainstalować każdy system XP używając tego klucza czy trzeba koniecznie dawać go do sklepu tam gdzie kupił by oni mu to wgrali :?:

W laptopach są ukryte partycję z “instalką” systemu

Czy to zawsze tak jest :?: I jak to sprawdzić :?:

Jakiej marki masz tego laptopa?

Albo producent laptopa daje płytę na której jest zbootowana wersja systemu (innymi słowy stawia system do takiego stanu jak przy jego kupnie)

Podczas załanczania komputera gdy wyświetli się logo producenta laptopa wciśnij F11, standardowo powinno to uruchomić reinstalke systemu. Jeśli nie to to napisz jaką masz marke laptopa, a pomyślimy dalej.

w laptopach lenovo jest partycja ukryta, przy włączaniu laptopa f11, jeśli znasz angielski to sobie poradzisz dalej, a jeśli nie to napisz to ci opisze, chyba że masz innej firmy, wiem ze hp też ma wbudowną partycje tylko że ją łatwo można skasować więc w hp jest możliwość zgrania na płyte, toshiba przeważnie daje płyty i nie ma partycji ukrytych. nie wiem jak acer

można sprawdzić czy takowa partycja jest, start-> uruchom-> diskmgmt.msc

A jeżeli nie masz tej partycji, i jej nie miałeś, nie dostałeś Windowsa albo Recordvery, czyli przywracanie systemu to zostałes zrobiony w balona, skoro na spodzie laptopa masz klucz do Windowsa.