Laptop ACER ASPIRE 3000 Sprawdzanie systemu plików na C

Witam!Od jakiegoś czasu przy załączaniu kompa wyskakuje mi na niebieskim tle :

"Sprawdzanie systemu plików na C:

Typ systemu plików to FAT 32

Jeden z dysków wymaga sprawdzenia spójności danych"

potem system sprawdza dane wykrywa jakieś błędy trwa to kilka,kilkanaście minut, robi się tak nie przy każdym włączeniu, czasami podczas użytkowania przestają mi działać programy wtedy robię restart kompa i włącza się to sprawdzanie.

Zrobiłem skan programem HD Tune 2.55 i wyszło mi że uszkodzonych jest DAMAGED BLOCKS 0.2%(6 kostek po 30mb)nie wiem co dalej?Czy jest może jakiś ratunek dla mojego dysku czy raczej pozostaje tylko wymiana na nowy?Proszę o jakąś radę.Pozdrawiam!

Witaj kolego- przykro mi ale jeśli juz program pokazał uszkodzenie iluś klastrów to zawczasu lepiej pomyśl o nowym dysku to sa uszkodzenia których naprawic nie idzie ,a beda się one powiększać ,miałem ten sam problem trzeba sie z tym pogodzic ,pozdrawiam :smiley: jeśli chodzi o system XP to lepiej instaluj na NTFS nie na FAT32 !

:frowning: Naprawdę?!A ile tak maksymalnie jeszcze pojadę na tych uszkodzonych klastrach?Mniej więcej tydzień,miesiąc dwa?Troszkę mnie to zszokowało ponieważ mam tego laptopa nieco powyżej 3 miesiące kupiłem go z komisu i masz babo placek.Data produkcjii to 2007 rok niecałe 3 lata exploatacjii i już po sprzęcie szok :o :o :o :o :o Nigdy juz nie kupie Acera