Laptop Acer Aspire 3633 Nlmi - wymiana pamięci

(Michal Steidl) #1

Witam:)

Mam trzyletniego laptopa Acer Aspire 3633 Nlmi. Oryginalnie posiada "aż" 256 mb ramu. Ogólnie coś się stało z pamięcią bo w biosie w ogole jej nie widzi xD a w windowsie pokazuje 168mb - ale mniejsza z tym. Chcę wymienić pamięc. Mam trzy warianty (oczywiście wyrzucając 256)

1) Kupić 512 mb DDR

2) kupić 2x 512mb

3) kupić 1gb ( myśląc przyszłościowo-rozbudować później do 2gb- jest sens??)

Laptop będzie uniwersalny, ale nie do gier, głównie internet . Mam zamiar zainstalować win xp oraz linuxa ubuntu.

Który wariant jest najlepszy, czy potrzebuje aż 1gb? A i jescze mam jedno pytanie: aktualnie jest 256 mb pc2700 333MHz czy kupując np 512 pc2700 400Mhz zyskam na czymś???(komputer obsłuży tą pamięć?)

Pozdrawiam i czekam na jakieś propozycje.

z góry dzięki,

Neurox

Acer Aspire 3633 Nlmi

Klasa procesora:Intel Celeron M

Kod procesora:370

Prędkość procesora:1,5 GHz

Częstotliwość szyny FSB:400 MHz

Pojemność pamięci podręcznej:1 MB

Technologia Hyperthreading:Nie

Technologia Centrino:Nie

Pojemność dysku:60 GB

Zainstalowana pamięć:256 MB

Rodzaj pamięci:SODIMM

Maksymalna wielkość pamięci:2048 MB

Ilość banków pamięci:2 szt.

Ilość wolnych banków pamięci:1 szt.

Przekątna ekranu LCD:15 cali

Typ ekranu:TFT XGA

Maksymalna rozdzielczość LCD:1024x768

Typ karty graficznej:Zintegrowana

Dodatkowe informacje n/t zainst. pamięci:Przydzielana dynamicznie

Karta dźwiękowa:Zintegrowana

Napędy wbudowane:DVD+-RW DL (Dual Layer)

Typ gniazd PCMCIA:1 x PC Card Slot type II

Urządzenia wskazujące:Touchpad

All-in-one:Tak

Rodzaj baterii:Li-Ion

Złącza zewnętrzne:3 x USB 2.0; wejście na mikrofon; wyjście słuchawkowe; RJ-11 Modem 56K V.92; RJ-45 1x10/100BaseTX FastEthernet; Wejście zasilania (DC-in)

Bezprzewodowa karta sieciowa:Tak

Typ bezprzewodowej karty sieciowej:IEEE 802.11b/g

Bluetooth:Nie

IR (podczerwień):Nie

Czytnik kart pamięci:Nie

Zainstalowany system operacyjny:Linux

Podstawowa gwarancja:12 miesięcy

Dodatkowe informacje o gwarancji:12 miesięcy w serwisie

Głębokość:279 mm

Wysokość:33,9 mm 38,9 mm

Szerokość:364 mm

Masa brutto:2,76 kg

(system) #2

kup 1 GB wydajność napewno wzrośnie

(skrzek) #3

to zalezy czy cchcesz w niego inwestować (i ile?) - jeśli nie chcesz to 2 x 512MB będzie najtańszym rozwiązaniem które dasz radę odczuć.

a jeśli chcesz z niego korzystać do momentu aż się "rozpadnie" :wink: to weź najpierw 1GB, a później dokup drugi.

(Michal Steidl) #4

Myślę, że ok 160zł i prawdopodobnie zmieszczę się w koszcie 2x 512 (czy tu też będę miał takie coś jak dual chnnel?). Chętnie bym korzystał aż się rozpadnie, ale z drugiej strony dysk 60gb nie zachwyca wielkością. Jeszcze co do tych MHz jest to jakaś różnica między 266, 333 a 400 MHz?

A i teraz jakie pamięci polecacie do laptopa a jakie raczej nie. Zastanawiam się nad: http://allegro.onet.pl/item1099784555_5 ... sylka.html . Jak myślicie?

Neurox

(Michal Kolatek) #5

Kupował bym w jednej kości 1GB i zostawić tą 256.

Nie mam teraz dokumentacji laptopa przed sobą, ale czy dual jest czy nie ma to w wydajności nie ma wielkich różnic przy procach K7 daje 1% więcej przy nowszych nie wiele więcej.

Laptop obsługuje max 333, szybszych (400) nie ma co kupować bo zwolnią do 333.

Byle firmowe Goodram/Kingston, najlepiej żeby miały takie same parametry jak obecna. Wklej screen z CPU-Z zakładka SPD.