Laptop Acer Aspire F5-573G - powolne uruchamianie sie systemu

Powiedzcie mi prosze czy laptop Acer Aspire F5-573G z systemem windows 10 home o parametrach:

  • intel core i5-7200 2.5 GHz

  • nvidia geforce 940MX 2GB

  • 8GB DDR4

  • 1000 GB HDD

Może wolno się uruchamiać ? Bo zauwazylem wlasnie na tym laptopie, ze system uruchamia się trochę długo. Tak gdzies około 30 sekund, może 35.

Moim zdaniem powinien szybciej się uruchamiać system, szczególnie ze ten laptop kupiłem wczoraj.

Czy ktoś może mi cos poradzić w tej kwestii i jakos mi pomoc ?

I tez jestem ciekaw czy ten laptop mam podswietlana klawiaturę ? bo nie pytałem sprzedawcy, ale patrzyłem na internecie na specyfikacje tego laptopa i tam piasze ze jest. Tylko pytanie, jak to wlaczyc ?

systemy na nowych laptopach mają zainstalowane pełno syfu od producenta spróbuj wszystkie odinstalować nie potrzebne programy  lub zrób formata  a jak ci się nie chce to dokup dysk ssd o ile laptop ma złącze M2   a jeśli chodzi o klawiaturę to jest jakiś przycisk na pewno co włącza podświetlenie 

 

Normalny czas na dysku HDD.

Nie wiem, czy to jest normalny czas na dysku HDD bo np. na moim drugim laptopie Lenovo z tym samym dyskiem ale procesorem i7 windows 10 po uruchomieniu laptopa włącza się szybciej. Da się tutaj w tym laptopie Acer Aspire cos zrobić żeby tez system startował tu szybciej ?

I czy ktoś wie jak włączyć w tym laptopie podświetlaną klawiaturę ?

User tak1 napisał.

 

 

A masz instrukcję? do niego, to poczytaj.

 

 

Edit:

I jak nówka, to najpierw uaktualnij mu system W10 do najnowszego + ewentualnie wyrzuć śmieci, które się niepotrzebnie uruchamiają.

Rzecz w tym, że nie mam do tego laptopa instrukcji obsługi. Kupowałem teraz dwa laptopy i przy żadnym nie ma instrukcji obsługi. A kupowałem je w sklepie oryginalnie zamknięte.

Co do kombinacji klawiszy Fn+F9 to te nie działają. Może jakiś innym jest przycisk ? - No chyba, że ten laptop Acer Aspire tego nie ma.

Czyli: albo brak, albo uszkodzone.

 

Pytanie do suportu Acera.

Nie jest źle ja na Lenovo miałem prawie minutę uruchamiania, dlatego polecam dysk SSD

Ile taki dysk SSD kosztuje ? i jakiej firmy jest dobry ?

W jaki sposób mogę się skontaktować z suportem Acera ?

dysk samsung 250 GB